KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mamut w Harrachovie przygotowany

Już w najbliższy weekend w czeskim Harrachovie, po sześciu latach przerwy, odbędzie się Puchar Świata w lotach narciarskich. Mimo ocieplenia w środkowej Europie, konkursy nie są zagrożone.

Monika Szandała
Monika Szandała

Podczas weekendowej imprezy swoje stulecie obchodzić będzie miejscowy klub narciarski. Organizatorzy wierzą, że zawodnikom uda się pobić należący do Mattiego Hautamäkiego rekord skoczni, który wynosi obecnie 114 metrów.

Tomáš Ploc ma nadzieję, że zawody w lotach pomogą miasteczku, które kandyduje do organizacji Mistrzostw Świata w lotach w 2012 roku.

W grudniu 2006 roku zawody Pucharu Świata w Harrachovie zostały odwołane, przez co organizatorzy ponieśli duże straty. W tym roku znaczna część funduszy została przeznaczona na ubezpieczenie. Ryzyko, że pogoda może przeszkodzić w rozegraniu konkursów w lotach jest jeszcze większe niż normalnie, dlatego organizatorzy zrobili wszystko, aby zapobiec sytuacji z zeszłego sezonu. Zamontowano przeciwwietrzne bariery, które mają ochronić skocznię przed wiatrem sięgającym 40 km/h.

Obecnie do konkursu zgłoszonych jest 54 zawodników z 13 krajów. Z czołowej '10' zabraknie jedynie Gregora Schlierenzauera. Czesi, jako gospodarze, wystawią sześciu zawodników, którzy startowali już w tym sezonie w Pucharze Świata: Romana Koudelkę, Martina Cikla, Jana Maturę, Antonína Hájka, Borka Sedláka i Jakuba Jandę. Prawdopodobnie szansę dostaną także Lukas Hlava i Ondřej Vaculík. Być może Hlava zastąpi Martina Cikla, którego start nie jest pewny. Trenerzy obawiają się, że jego forma nie jest stabilna i nie chcą go zupełnie rozregulować. Start Ondřeja Vaculíka nie jest pewny, ponieważ pochodzący z Harrachova zawodnik boryka się z kontuzją kolana. Oficjalne nominacje zostaną ogłoszone w czwartek po treningach. Leoš Škoda zapewnia, że szansę występu dostać może każdy- nawet zawodnik skaczący gorzej na mniejszych obiektach.

Organizatorzy liczą na 17-20 tysięcy publiczności, której zdecydowaną większością będą Czesi i Polacy. Dla widzów przewidziano wiele atrakcji, wśród nich występy zespołów: Špejbl´s Helprs, Hitfakers, Brouci Band. Wystąpi także młoda wokalistka Ewa Farna, która śpiewa swoje piosenki zarówno po czesku, jak i po polsku.

Od czwartku do późnych godzin popołudniowych w niedzielę zamknięta będzie główna ulica Harrachova.

Bilet na piątkowe kwalifikacje kosztuje 100 koron, natomiast na każdy z konkursów- 400 koron.

Program zawodów:
Czwartek
10:00 - oficjalny trening

Piątek
11:00 - oficjalny trening
13:45 - kwalifikacje

Sobota
12:45 - seria próbna
13:45 - I seria konkursu, po której nastąpi seria finałowa oraz rozdanie nagród

Niedziela
12:45 - seria próbna
13:45 - I seria konkursu, po której nastąpi seria finałowa oraz rozdanie nagród

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×