KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bez Primoza Peterki w kadrze A

Słoweński Związek Narciarski ogłosił składy poszczególnych kadr w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. W kadrze A znalazło się miejsce dla 7 zawodników: Roberta Kranjca, Primoža Pikla, Roka Urbanca, Mitji Mežnara, Roberta Hrgoty, Matica Kramaršica oraz Jerneja Damjana. Na stanowisku trenera pozostał Matjaž Zupan, któremu będzie pomagać Igor Medved.
Monika Szandała
Monika Szandała

W kadrze B trenowanej przez Gorana Janusa i Jani Grilca znaleźli się Primož Peterka, Jure Šinkovec, Anže Damjan oraz Jurij Tepeš. W gronie kandydatów do drugiej reprezentacji jest trójka Słoweńców: Rok Mandl, Tomaž Naglic, Primož Roglic, Sašo Tadic.

W kadrze juniorów znaleźli się: Dejan Judež, Žiga Mandl, Andraž Pograjc, Peter Prevc, Luka Leban oraz Jaka Hvala. Młodych zawodników szkolić będą Peter Jošt i Igor Jelen.

Primoza Rychlego na stanowisku trenera kadry kobiet zastąpił Matjaž Triplat. Pewne miejsce mają Maja Vtič, Eva Logar, Manja Pograjc i Špela Rogelj, natomiast Barbara Klinec oraz Anja Tepes znajdują się w gronie kandydatek do reprezentacji.

Głównym trenerem kombinacji norweskiej jest Primoz Triplat, pomagają mu Igor Cuznar oraz Ales Gros. W kadrze A znalazło się miejsce tylko dla Mitji Oranica. W kadrze B są Gasper Berlot oraz Marjan Jelenko, kandyduje Matic Plaznik. Najliczniejsza jest reprezentacja juniorów, w której jest pięciu zawodników: Joze Kamenik, Matej Drinovec, Nace Sinkovec oraz Pivk Leon.

Słoweńcy nie mogą zaliczyć ubiegłego sezonu do udanych. W Pucharze Świata najwyżej sklasyfikowany był Robert Kranjec, który zajął 23. miejsce. Dopiero 47. był dwukrotny zdobywca kryształowej kuli - Primoz Peterka.

Jeszcze słabiej było w zawodach kombinacji norweskiej, gdzie najlepszym Słoweńcem był 23-letni Mitja Oranic, który starty w PŚ zakończył na 40. pozycji.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
smucka.com
Komentarze (1)
 • wierny kibic Zgłoś komentarz
  Niestety prawda jest taka,że Primoz ma już lata świetności dawno za soba...teraz jest przyzwoicie, gdy znajduje się w "30". Ale duży szacunek dla niego.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×