KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fantastyczny skok Schlierenzauera w pierwszej serii! Austriak o krok od zwycięstwa w Planicy!

Pierwsza seria piątkowego konkursu w Planicy dobiegała już końca, gdy na belce startowej usiadł Gregor Schlierenzauer. Mistrz świata w lotach kolejny raz pokazał, że nieprzypadkowo wywalczył w Oberstdorfie ten tytuł i wylądował po fantastycznym skoku aż na 232,5 metrze. Austriak jest zdecydowanym liderem na półmetku konkursu i wyprzedza drugiego Janne Ahonena o ponad szesnaście punktów. W drugiej serii zobaczymy dwóch Polaków: Adama Małysza i Kamila Stocha, którzy zajmują odpowiednio dziesiąte i trzydzieste miejsce.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Przewaga Schlierenzauera nad rywalami mogłaby być jeszcze większa, jednak Austriak po swoim fenomenalnym locie miał spore problemy z poprawnym wylądowaniem i z trudem ustał skok, za co otrzymał od sędziów niskie noty. Mimo to różnica dzieląca go od rywali powinna w zupełności wystarczyć do końcowego sukcesu. Odległość 232,5 metra jest nowym rekordem życiowym młodego skoczka. Zanim Schlierenzauer oddał swój skok, na czele stawki znajdowało się siedmiu Skandynawów. Spośród nich najdalej - 212,5 metra - poleciał Janne Ahonen i właśnie on zajmuje drugą pozycję. Tuż za plecami Fina plasuje się czwórka Norwegów mająca niewielkie straty i właśnie między nimi powinna się rozstrzygnąć walka o dwa miejsca na podium.

Nie włączy się w nią raczej Adam Małysz, który po poprawnym skoku uzyskał 203 metry, jednak było to za mało aby liczyć na coś więcej niż dziesiąte miejsce. W drugiej serii zobaczymy jeszcze Kamila Stocha, który wszedł do niej z trzydziestej pozycji. Skok zupełnie nie udał się natomiast Piotrowi Żyle - zaledwie 149,5 metra dało przedostatnie miejsce.

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×