Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Powiedział Rosjaninowi, co dzieje się na Ukrainie. Oto jego reakcja

Rosja kładzie duży nacisk na działania propagandowe. Niektórzy obywatele tego kraju przeżywają szok, gdy dowiadują się prawdy o sytuacji w Ukrainie. Świadczy o tym choćby historia przytoczona przez narciarza Ołeksandra Abramenkę.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Rosjanin Ilja Burow i Ukrainiec Ołeksandr Abramenko podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Getty Images / Cameron Spencer / Rosjanin Ilja Burow i Ukrainiec Ołeksandr Abramenko podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie
Podczas zmagań olimpijskich w Pekinie głośno było o wspólnych zdjęciach Rosjanina Ilji Burowa i Ukraińca Ołeksandra Abramenki. Teraz okazuje się, że po rozpoczęciu wojny ci dwaj sportowcy również rozmawiali.

- Napisał do mnie i zapytał, co się dzieje. Opowiedziałem mu o wszystkim zgodnie z prawdą. Był zszokowany, gdy mu to przekazałem, bo u nich w telewizji pokazuje się zupełnie inny obraz - powiedział Abramenko w wywiadzie dla "Fanday".

To kolejny dowód na to, że rosyjska propaganda działa na najwyższych obrotach. Niestety, część obywateli tego kraju nie dopuszcza do siebie myśli, że w mediach przedstawiany jest zakłamany przekaz.

Inni milczą na ten temat, obawiając się kar. - Myślę, że wszyscy rosyjscy sportowcy, którzy milczą na temat sytuacji w Ukrainie, albo wierzą w propagandę prezentowaną w telewizji, albo boją się odpowiedzialności za wypowiedzi na ten temat - dodał Abramenko.

Wojna w Ukrainie trwa ponad miesiąc. Pierwsze wybuchy odnotowano 24 lutego w godzinach porannych. Działania militarne wpływają na kariery wielu sportowców, którzy albo nie mogą, albo nawet nie chcą trenować w tym trudnym okresie.

Czytaj także:
Słynna trenerka podpadła Putinowi. Natychmiast zarzucono jej brak patriotyzmu
Afera na mistrzostwach świata. Dwóch komentatorów wyrzuconych w trybie natychmiastowym!


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×