Pierwsi zawodnicy potwierdzają udział w Szlace Piastowskiej

Emil Sajfutdinov i Adam Skórnicki to pierwsi jeźdźcy, którzy potwierdzili swój udział w motoAllegro Szlace Piastowskiej. Przyjęcie zaproszenia przez tych dwóch żużlowców jest dowodem, że 3 października poznańscy działacze zamierzają zgromadzić na Golęcinie ciekawą stawkę zawodników.

 Redakcja
Redakcja

Zarówno jednego jak i drugiego żużlowca szerzej sympatykom czarnego sportu przedstawiać nie trzeba. Rosjanin to aktualny wicelider cyklu Grand Prix. Sajfutdinov po wywalczeniu najcenniejszych laurów, jakie można zdobyć w gronie juniorów, przebojem wdarł się do żużlowej elity i wielokrotnie podczas kolejnych turniejów elitarnego cyklu Grand Prix pokazywał plecy światowej czołówce. W efekcie, Emil w pełni zasłużenie plasuje się w tej chwili na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, ustępuj jedynie Jasonowi Crumpowi. Adam Skórnicki to natomiast doskonale znana postać w Poznaniu. Przez kilka sezonów Skóra był ulubieńcem poznańskiej publiczności i niekwestionowanym liderem drużyny, którą bardzo często prowadził do sukcesów. Październikowy turniej będzie powrotem na Golęcin indywidualnego mistrza Polski z ubiegłego sezonu.

Warto podkreślić, że tegoroczna motoAllegro Szlaka Piastowska to nie tylko wydarzenie sportowe. Coraz częściej kluby decydują się, żeby znacznie poszerzać pole swojej działalności i nie ograniczać się tylko i wyłącznie do rywalizacji sportowej. Wiele ośrodków stara się organizować imprezy ze sporym rozmachem. Doskonałym tego przykładem jest inicjatywa działaczy poznańskiego PSŻ-u, którzy chcą, aby kolejna Szlaka Piastowska była nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także kulturalnym. Z tego powodu oprócz rywalizacji czołowych zawodników świata, kibice otrzymają sporą dawkę dobrego humoru, dzięki występowi czołowego polskiego kabaretu Łowcy. B. Całą imprezę uświetni natomiast koncert grupy Pectus.

Kabaret Łowcy. B słynie z oryginalnego poczucia humoru. Jego członkowie podkreślają, że niemal na każdym kroku próbują przekraczać granice i serwować swoim odbiorcom nietypowe skecze. Niejednokrotnie występy tej grupy doprowadzały publiczność do łez.

Z pewnością równie wielu pozytywnych doznań dostarczy koncert grupy Pectus. Ten zespół powstał w 2005 roku w Rzeszowie. W 2008 roku jego muzycy wygrali Sopot Festival i reprezentowali naszą ojczyznę w konkursie międzynarodowym. Publiczność przyznała natomiast grupie Słowika Publiczności. Do najbardziej znanych utworów zespołu należą: "To, co chciałbym Ci dać", "Jeden moment" i "Życie na dystans".

Punktem kulminacyjnym poznańskiej imprezy będzie turniej żużlowy z udziałem najlepszych żużlowców świata. Na Golęcinie rywalizować będą zawodnicy, którzy na co dzień z powodzeniem ścigają się w cyklu Grand Prix. Nie zabraknie także reprezentantów gospodarzy, a także jeźdźców, o których poznański klub myśli w kontekście przyszłych sezonów. Emocji na pewno nie zabraknie i dlatego z pewnością warto zarezerwować sobie sobotnie popołudnie i pojawić się 3 października na poznańskim stadionie. – Do zobaczenia na "Golaju"! Tej soboty bawmy się razem – zapraszają na imprezę organizatorzy.

Dodajmy tylko, że bilety na sobotnią imprezę można nabywać w biurze klubu, kasach stadionu oraz przez Internet za pośrednictwem stron: www.ticketpro.pl i szlakapiastowska.pl. Początek tego wielkiego show zaplanowano na godzinę 14:00.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×