Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel na świecie. Amerykanie uhonorowali weterana. Polacy przegrali z reprezentantką Danii

Błażej Wypior był 10., a Bartosz Curzytek 13. w turnieju międzynarodowym, który odbył się na torze w Ludwigslust. W Auburn uhonorowano Harlana Basta seniora. Urodzony w 1935 roku Amerykanin zakończył karierę zaledwie pięć lat temu.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Bartosz Curzytek WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Bartosz Curzytek
W kalifornijskim Auburn uhonorowano Harlana Basta sra, który swoją przygodę z motocyklami rozpoczął już w 1956 roku. Na żużlu po raz ostatni wystąpił natomiast jako... 81-latek.

W zawodach jego imienia najlepszy był Billy Janniro, który wywalczył komplet punktów. Odnotujmy, że Bast sr przyglądał się rywalizacji z poziomu trybun.

Zwycięstwem Matica Ivacicia zakończył się turniej międzynarodowy w niemieckim Ludwigslust. Słoweniec był bezbłędny, a podium uzupełnili Rene Deddens i Sam Jensen. Na 10. miejscu sklasyfikowano Błażeja Wypiora, a Bartosz Curzytek był 13. Lepsza od nich okazała się reprezentantka Danii do lat 23 Maja Aamand - zdobyła 10 punktów i zajęła 6. miejsce.

ZOBACZ WIDEO Kontuzje w ostatnich dwóch latach zabrały mu walkę o tytuł. Teraz ma plan "krok po kroku"

W niedzielę na torze w Mildenhall przeprowadzono Memoriał Danny'ego Ayresa. Zawodnik ten w 2020 roku popełnił samobójstwo. Miał wtedy 33 lata.

Najlepszy w zawodach jego pamięci był Richard Lawson. Oprócz niego na podium stanęli Cameron Heeps i niepokonany w fazie zasadniczej Daniel King.

Punktacja:

(16.06) Internationale Zandbaanraces - Altrip (za: baansportfansite.nl)
1. Mathieu Tresarrieu (Francja) - 19 (5,5,4,5)
2. Josef Franc (Czechy) - 15 (5,5,5,w)
3. Stephan Katt (Niemcy) - 14 (4,2,4,4)
4. Mika Meijer (Holandia) - 13 (3,4,2,4)
5. Hynek Stichauer (Czechy) - 12 (4,1,4,3)
6. Jacob Bukhave (Dania) - 11 (3,2,1,5)
7. Joerg Tebbe (Niemcy) - 8 (1,4,3,w)
8. David Pfeffer (Niemcy) - 7 (2,0,3,2)
9. James Shanes (Wielka Brytania) - 6 (w,3,w,3)
10. Henry van der Steen (Holandia) - 6 (2,3,w,1)
11. Andrew Appleton (Wielka Brytania) - 4 (1,1,w,2)
12. Fabian Wachs (Niemcy) - 3 (1,0,2,w)

***

(17.06) Harlan Bast Night - Auburn (za: speedwaybikes.com)
1. Billy Janniro - 9 (3,3,3) - 1. w finale
2. Louie Mersaroli - 7 (3,2,2) - 2. w finale
3. Rheten Todd - 7 (3,3,1) - 3. w finale
4. Bart Bast - 4 (2,2,u) - upadek w finale
5. Blake Borello - 7 (3,1,3) - 1. w małym finale
6. Dan Faria - 5 (2,1,2) - 2. w małym finale
7. Rees Todd - 3 (2,0,1) - 3. w małym finale
8. Sammy Tetrault - 2 (2,0,0) - 4. w małym finale
9. Lawrence McNutt - 1 (1)
. Timmy Dion - 1 (1)
. Jamison Dilkey - 1 (1)
12. Alex Martin - 0 (d)

***

(18.06) Internationale Grasbaanraces - Opende (za: baansportfansite.nl)
1. Jannick de Jong (Holandia) - 19 (5,5,5,4) - 1. miejsce w finale A
2. Charley Powell (Wielka Brytania) - 11 (4,d,3,4) - 2. miejsce w finale A
3. Henry van der Steen (Holandia) - 13 (2,4,5,2) - 3. miejsce w finale A
4. Jake Mulford (Wielka Brytania) - 16 (3,5,3,5) - 4. miejsce w finale A
5. Stephan Katt (Niemcy) - 10 (1,4,2,3) - 5. miejsce w finale A
6. Paul Cooper (Wielka Brytania) - 16 (4,3,4,5) - 6. miejsce w finale A
7. Mark Beishuizen (Holandia) - 12 (3,2,4,3) - 3. miejsce w finale B
8. Chad Wirtzfeld (Wielka Brytania) - 5 (5,w,0,u) - 4. miejsce w finale B
9. Jens Benneker (Niemcy) - 5 (2,2,1,0) - 5. miejsce w finale B
10. Christian Huelshorst (Niemcy) - 7 (d,3,2,2) - 6. miejsce w finale B
11. William Kruit (Holandia) - 3 (0,1,1,1)
12. Lars Zandvliet (Holandia) - 3 (1,1,d,1)

***

(18.06) Division 1 - Fjelsted (za: dmusport.dk)

I Brovst Speedway Club - 40:
1. Sam Jensen - 11 (3,3,3,2)
2. Tobias Thomsen - 7 (1,3,u,3)
3. Casper Henriksson - 10 (1,3,3,3)
4. Sune Juister - 0 (0,0,0,-)
5. Brayden McGuinness - 12 (2,3,3,1,3)

II Fjelsted Speedway Klub - 34:
1. Rasmus Pedersen - 7 (2,1,3,1)
2. Bastian Pedersen - 7 (2,2,1,2)
3. Stian Nielsen - 8 (3,2,1,2)
4. Nicklas Clausen - 7 (1,1,3,2)
5. Christian Jervelund - 5 (3,0,2,0)

III Slangerup Speedway Klub - 27:
1. Silas Hoegh - 9 (3,1,2,3,0)
2. Mitchell Cluff - 5 (0,2,2,1)
3. Patrick Skaarup - 9 (3,3,2,1)
4. Noah Moos - 1 (w,0,1,-)
5. Birk Olsen - 3 (0,1,1,1)

IV Vojens Speedway Klub - 19:
1. Jesper Knudsen - 8 (2,1,2,3)
2. Emil Poertner - 4 (2,2,0,0)
3. Mark Beyer - 2 (1,0,1,0)
4. Mika Meijer - 0 (0,0,0,0)
5. Emil Eis - 5 (1,2,0,2)

***

(18.06) Division 1 - Outrup (za: dmusport.dk)

I Esbjerg Motor Sport Speedway - 41:
1. Emil Breum - 9 (3,3,3,w)
2. Esben Hjerrild - 6 (3,w,3,-)
3. Frederik Pedersen - 6 (1,2,2,1)
4. Andreas Kaag Jensen - 6 (0,2,1,3)
5. Niklas Jakobsen - 14 (3,3,3,2,3)

II Holsted Speedway Klub - 31:
1. Lasse Bjerre - 11 (3,3,3,2)
2. Marius Nielsen - 6 (3,1,2,w)
3. Patrick Baek - 4 (d,1,1,2)
4. Nicklas Aagard - 7 (2,3,2,0)
5. Mads Dalum - 3 (0,2,0,1)

III Outrup Speedway Club - 29:
1. Antti Vuolas - 8 (2,3,0,3)
2. Nicolai Heiselberg - 6 (2,1,0,3)
3. Bastian Borke - 6 (1,2,1,2)
4. Chris Waennerstroem - 5 (0,2,0,3)
5. Flynn Nicol - 4 (2,1,1,0)

IV Munkebo Speedway Club - 18:
1. Maja Aamand - 6 (2,0,3,w,1)
2. Thomas Kring - 1 (1,0,0,-)
3. Jannik Soerensen - 2 (1,0,1,0)
4. Chris Gade - 4 (0,1,2,1)
5. Henrik Lorentsen - 5 (1,0,2,2)

***

(18.06) Division 2 - Glumsoe (za: dmusport.dk)

I Brovst Speedway Club - 32:
1. Kjeld Hansen - 11 (3,3,3,2)
2. John Christensen - 9 (1,3,2,3)
3. Jimmy Soerensen - 4 (1,1,1,1)
4. Joergen Krogh Kristensen - 8 (1,2,2,3)

II Fjelsted Speedway Klub - 29+3:
1. Carsten Hansen - 15+3 (3,3,3,6!)
2. Uffe Davidsen - 8 (3,3,2,0)
3. Kjeld Ulrik Nielsen - 4 (1,1,0,2)
4. Ole Knudtzen - 2 (0,1,0,1)

III Glumsoe Speedway - 29+2:
1. Jonas Rasmussen - 11+2 (2,2,6!,1)
2. Nikolaj Jensen - 7 (2,2,1,2)
3. Jacob Christensen - 5 (0,2,1,2)
4. Joergen Qvistgard - 6 (2,0,1,3)

IV Kronjyllands Speedway Club - 15:
1. Soeren Rasmussen - 9 (3,w,6!,w)
2. Kurt Gundersen - 6 (2,1,2,1)
3. Keld Hagen - 0 (0,0,w,-)
4. Jens Hoelgaard - 0 (0,0,0,0)

***

(18.06) EU-Offenes Speedwayrennen - Ludwigslust
1. Matic Ivacic (Słowenia) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Rene Deddens (Niemcy) - 13 (3,2,2,3,3)
3. Sam Jensen (Dania) - 12 (3,3,1,2,3)
4. Tobias Thomsen (Dania) - 12 (2,3,3,1,3)
5. Marius Nielsen (Dania) - 12 (3,2,3,2,2)
6. Maja Aamand (Dania) - 10 (2,3,3,0,2)
7. Nicklas Clausen (Dania) - 10 (2,2,2,3,1)
8. Emil Millberg (Szwecja) - 8 (2,1,2,1,2)
9. Jannik B. Soerensen (Dania) - 6 (1,1,1,3,0)
10. Błażej Wypior (Polska) - 5 (0,2,u,2,1)
11. Mads Dalum (Dania) - 4 (1,0,1,1,2)
12. Emil Eis (Dania) - 4 (1,0,1,2,0)
13. Bartosz Curzytek (Polska) - 3 (0,u,2,0,1)
14. Finn Schmietendorf (Niemcy) - 3 (u,1,0,1,1)
15. Brayden McGuinness (Australia) - 3 (1,1,1,-,-)
16. Maximilian Pott (Niemcy) - 0 (d,0,0,0,0)

***

(18.06) Liga Nord - Moorwinkelsdamm

I Frisian Lions - 44:
1. Jeffrey Sijbesma - 8 (2,3,2,1)
2. Celina Liebmann - 14 (3,2,3,3,3)
3. Jonny Wynant - 12 (2,3,2,3,2)
4. Levin Cording - 7 (w,2,2,3)
5. Mika Finn Janssen - 3 (1,0,2,-)
6. Nynke Sijbesma - ns
7. Bjoern Boersma - 0 (u)

II Young Vikings - 41:
1. Mirko Wolter - 9 (2,2,-,3,2)
2. Birger Jaehn - 8 (1,1,2,1,3)
3. Mattis Moeller - 6 (3,1,1,1)
4. Niklas Esslinger - 5 (1,1,1,2)
5. Ben Iken - 12 (3,3,3,3)
6. Ann-Kathrin Gerdes - 1 (1)

III Teterower Hechtjungen - 28:
1. Maximilian Troidl - 12 (3,3,3,2,1)
2. Lukas Wegner - 4 (0,2,1,0,1)
3. Patricia Erhart - 3 (1,w,0,2)
4. Max Streller - 4 (2,2,-,-)
5. Paul Weisheit - 5 (0,0,3,1,1)

IV Torros Guestrow - 18:
1. Tommy Schwalb - 0 (0,0,d,0)
2. Manuel Rau - 6 (1,0,3,2,0)
3. Lukas Rath - 0 (0,w,-,-)
4. Bruno Thomas - 6 (3,1,d,2)
5. Frieda Thomas - 6 (2,3,1,0)
6. Max Schwinkendorf - 0 (0,0,0)

***

(18.06) Division 1 - Kumla (za: SVEMO)

I Kumla Indianerna Speedway - 49:
1. Christoffer Selvin - 15 (3,3,3,3,3)
2. Eddie Bock - 12 (3,2,3,2,2)
3. Hugo Lundahl - 12 (3,2,2,2,3)
4. Adrian Bergqvist - 10 (d,2,2,3,3)

II Vetlanda Speedway - 27:
1. Alexander Liljekvist - 6 (t,3,3,w,-)
2. Jeremia Thelaus - 10 (1,3,3,3,0)
3. Mikael Axelsson - 1 (0,0,0,0,1)
4. Theo Bergkvist - 10 (2,2,0,2,3,1)

III Smederna - 24:
1. Aleks Lundquist - 10 (3,1,2,2,2)
2. Ludvig Hamrin - 5 (1,1,1,0,2)
3. Alexander Sundkvist - 8 (2,1,0,2,3)
4. Hampus Hamrin - 1 (0,1,0,0,w)

IV Vikingarna - 20:
1. Erik Persson - 8 (2,3,1,1,1)
2. Benny Johansson - 5 (1,2,1,1,0)
3. Henric Fernstroem - 3 (1,0,0,1,1)
4. Sebastian Johansson - 4 (0,0,1,1,2)

***

(19.06) Division 1 - Vetlanda (za: SVEMO)

I Vikingarna - 36:
1. Erik Persson - 14 (3,3,3,2,3)
2. Benny Johansson - 10 (3,2,1,3,1)
3. Henric Fernstroem - 6 (2,1,1,1,1)
4. Sebastian Johansson - 6 (0,d,1,2,3)

II Njudungarna - 30:
1. Emil Millberg - 12 (3,3,3,3,d)
2. Mikael Axelsson - 3 (0,1,0,1,1)
3. Theo Bergkvist - 10 (0,2,3,3,2)
4. Albin Born - 5 (1,1,1,0,2)

III Team DaLej - 28:
1. Ludvig Hamrin - 9 (3,3,2,0,1)
2. Erik Gheorghe - 8 (1,0,2,2,3)
3. Tony Gudbrand - 7 (2,1,2,2,0)
4. Hampus Hamrin - 4 (2,0,0,0,2)

IV Speedway054 - 26:
1. Jeremia Thelaus - 10 (d,3,3,1,3)
2. Adrian Bergqvist - 5 (1,2,2,d,d)
3. Alexander Sundkvist - 9 (2,2,0,3,2)
4. Liam Andersson - 2 (1,d,0,1,0)

***

(19.06) Memoriał Danny'ego Ayresa - Mildenhall (za: britishspeedway.co.uk)
1. Richard Lawson - 14+3 (3,3,3,3,2)
2. Cameron Heeps - 9+3+2 (3,1,1,3,1)
3. Daniel King - 15+1 (3,3,3,3,3)
4. Connor Mountain - 10+2+0 (3,2,2,0,3)
5. Zaine Kennedy - 11+1 (2,2,3,2,2)
6. Kye Thomson - 11+0 (1,3,2,3,2)
7. Alfie Bowtell - 9 (2,w,2,2,3)
8. James Shanes - 7 (2,1,2,1,1)
9. Ben Barker - 6 (1,2,3,0,0)
10. Connor Coles - 6 (1,1,0,2,2)
11. James Wright - 5 (0,3,1,1,0)
12. Jordan Jenkins - 5 (2,2,1,0,0)
13. Max Clegg - 4 (0,0,0,1,3)
14. Jacob Hook - 3 (1,0,1,1,u)
15. Ben Morley - 2 (w,1,0,0,1)
16. George Congreve - 1 (w,0,0,0,1)
17. Connor King - ns
18. Jack Kingston - ns

Czytaj także:
PGE Ekstraliga odpowiada na zarzuty Sparty o "ułomności" regulaminu
Wilki Krosno już rozglądają się za hitowymi transferami. Mają zaskakujący atut

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×