Żużel. Pierwsze takie ściganie we Wrocławiu. 27 zawodników pojedzie w szczytnym celu

Stadion Olimpijski we Wrocławiu po raz pierwszy gościł będzie uczestników zawodów żużlowców-amatorów. 27 zawodników przystąpi do III rundy cyklu Budex Speedway Cup. Zmagania toczyć się będą w szczytnym celu.

Mateusz Kozanecki
Żużel amatorski Materiały prasowe / Wiktoria Gorząd / Żużel amatorski
Do tej pory w ramach cyklu Budex Speedway Cup przeprowadzono dwa turnieje - przeprowadzone zostały na torach w Gnieźnie i Zielonej Górze. Na inaugurację drużyna Południa pokonała Północ 80:79, a o komplet punktów otarł się Mateusz Wisz.

11 czerwca z kolei Przyjaciele wygrali z AKS Chóragan Riders Zielona Góra 109:79. Po 13 punktów dla triumfatorów zdobyli Romuald Lisiecki i Arkadiusz Kaczmarek, a menadżerem ekipy gospodarzy był Grzegorz Walasek.

Tym razem rywalizacja będzie miała formę turnieju indywidualnego. Uczestnicy podzieleni zostali na cztery grupy. Oprócz tradycyjnych Gold, Silver i Bronze, we Wrocławiu będzie także jeszcze grupa Platinum - dla byłych i czynnych zawodników.

Na torze zaprezentują się m.in. Jacek Folkert i Adrian Płuska. Pierwszy z nich przez kilka sezonów ścigał się w Śląsku Świętochłowice, drugi zdobywał punkty dla ekip z Wrocławia i Rawicza. Ich rywalką będzie Sindy Weber, znana chociażby ze swojego występu ligowego w Polonii Piła.

Łącznie na liście startowej pojawiło się 27 zawodników z Polski i Niemiec. Każdy z nich odjedzie po pięć wyścigów. Kibice będą mogli zatem obejrzeć aż 35 biegów.

Cały dochód z zawodów przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, a dokładniej na wsparcie programu "Podaruj Rozwój". Zbiórka dostępna jest TUTAJ.

Już o godz. 12:00 na Stadionie Olimpijskim rozpoczną się imprezy towarzyszące. Zawodnicy wyjadą na próbę toru o 14, a pierwszy bieg zaplanowano na 15:00. Wstęp jest darmowy.