Żużel. Pogrom w Gislaved. Zmarzlik i Dudek najlepsi z Polaków, wybitny mecz Berge

W jedynym czwartkowym spotkaniu Bauhaus-Ligan Lejonen Gislaved rozgromiło na własnym torze Vastervik Speedway 52:38. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Dimitri Berge i Oliver Berntzon.

Michał Mielnik
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Patryk Dudek
Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Cała pierwsza seria kończyła się remisami oraz indywidualnymi zwycięstwami miejscowych zawodników. Po przerwie ten stan rzeczy niewiele uległ zmianie, ponieważ na kolejne pięć biegów kolejne trzy kończyły się podziałem punktów.

Do dziewiątego biegu gospodarze zwyciężyli dwukrotnie - raz 5:1 i raz 4:2. Gdy po dziewiątym biegu zawodnicy zaczęli zjeżdżać z toru nad stadionem rozpętała się ulewa. Mimo to zawodnicy wyjechali do dziesiątego biegu i odjechali go, jednak później czekała nas blisko półgodzinna przerwa.

Po przerwie niesamowicie naładowani na tor powrócili zawodnicy Lejonen. Aż cztery z pięciu wyścigów zakończyło się podwójnym zwycięstwem gospodarzy, co tak naprawdę ustawiło całe spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 58:32.

Wśród gospodarzy bardzo dobre zawody pojechali niemal wszyscy zawodnicy. Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik i Dimitri Berge łącznie z bonusami zdobyli po 14 punktów. Komplet w czterech startach zanotował Oliver Berntzon. Wśród gości najlepiej punktujący był Jaimon Lidsey, który wywalczył 7 punktów z bonusem.