Żużel. Rozpędzona lokomotywa z Lublina. W Grudziądzu mają o czym myśleć przed najważniejszym spotkaniem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: na pierwszym planie Jarosław Hampel
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: na pierwszym planie Jarosław Hampel
zdjęcie autora artykułu

W piątkowym spotkaniu PGE Ekstraligi Motor Lublin nie dał żadnych szans ZOOleszcz GKM-owi Grudziądz na jego terenie i wygrał 55:35. Gospodarze mają o czym myśleć przed nadchodzącym spotkaniem z Betard Spartą Wrocław.

[b]

Noty dla zawodników Motoru Lublin.[/b]

Mikkel Michelsen 5. Ponownie kapitan Motoru udowodnił, że jest w znakomitej formie w tym sezonie. Imponował atomowym momentem startowym oraz dużą prędkością na trasie.

Maksym Drabik 3+. Strasznie sinusoidalny występ wychowanka Włókniarza Częstochowa. Rozpoczął od dwóch zer, później zmienił motocykl i od razu wygrał z ogromną przewagą. Brał udział w kuriozalnym dziewiątym biegu, gdy sędzia Artur Kuśmierz przerwał bieg na drugim okrążeniu, bo telemetria pokazała, że właśnie Drabik zanotował "lotny" start. Jak się okazało po powtórkach nic takiego miejsca nie miało, a w momencie przerwania biegu Drabik jechał po kolejną pewną "trójkę".

Jarosław Hampel 4. 40-latek bardzo dobrze rozpoczął spotkanie i w pierwszej serii startów zanotował komplet punktów. W dalszej fazie zawodów zaczął mieszać zwycięstwa z gorszymi występami, jednak wystarczyło to, aby wywalczyć 10 punktów i bonus. Na początku sezonu wydawało się, że odejdzie z Motoru, jednak teraz ta sprawa nie jest taka jasna.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Majewski doradza Pawlickiemu w sprawie kontraktu

Fraser Bowes brak noty. Nie wyjechał na tor ani razu.

Wiktor Lampart 2. Ponownie poza biegiem młodzieżowców nie zaprezentował nic specjalnego i nie wyróżniał się na torze.

Mateusz Cierniak 2+. Zanotował nieco lepszy występ od kolegi z pary, ponieważ udało mu się w kolejnym starcie wyprzedzić juniora grudziądzkiej ekipy. Jednak on jak i Wiktor Lampart przyzwyczaili już do lepszych występów w lidze.

Dominik Kubera 5. Drugi najjaśniejszy punkt Motoru w piątkowym spotkaniu. Drugi lider zaraz po Michelsenie, który także zdobył 16 punktów. Kubera notuje wyśmienity sezon i pierwszy raz w swojej karierze śrubuje średnią biegopunktową powyżej 2 punktów.

Noty dla zawodników ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Przemysław Pawlicki 3. Kapitan GKM-u był zdobywcą jednej z dwóch "trójek" grudziądzkiej drużyny w piątkowym starciu. Walczył, dwoił się i troił, jednak na niewiele się to zdało. Finalnie był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy, a wywalczył 8+1.

Krzysztof Kasprzak 2+. Nie zdobył żadnej "trójki", a ponadto tylko jeden bieg (z sześciu) z jego udziałem zakończył się zwycięstwem 4:2. Na obecną chwilę wydaje się, że zawodzi, a za tydzień w pojedynku z Betard Spartą Wrocław nie będzie miejsca na błędy.

Frederik Jakobsen 3. Podobnie jak Kasprzak nie wygrał indywidualnie żadnego biegu, jednak jego postawa na torze bardziej się podobała. Szczególnie w biegu 12. pokazał się z bardzo walecznej strony, gdy stoczył zacięty bój o zwycięstwo z Maksymem Drabikiem.

Seweryn Orgacki brak noty. Nie wyjechał na tor ani razu.

Wiktor Rafalski 1. Nie nawiązał walki z rywalami.

Kacper Pludra 2. W biegu drugim starał się gonić Cierniaka, jednak bezskutecznie, a później w dwunastym biegu jeszcze raz z nim przegrał. W międzyczasie pokonał Lamparta i Drabika, jednak przyzwyczaił już do lepszych występów, szczególnie na torze w Grudziądzu.

Norbert Krakowiak 3. Najlepszy zawodnik GKM-u w tym spotkaniu. Trochę się męczył, lecz starał się nie odstawać od rywali, którzy w tym spotkaniu wygrywali biegi już na starcie. 9+1 to nie jest zły wynik, jednak zabrakło wsparcia kolegów.

Źródło artykułu: