Żużel. Krcmar dał zwycięstwo Stali. Kaczmarek zawiódł w najważniejszym momencie [NOTY]

Texom Stal Rzeszów odrobiła dziesięciopunktową stratę i pokonała Metalika Recycling Kolejarza Rawicz (46:44). Duża w tym zasługa Eduarda Krcmara, który w ostatniej gonitwie dnia minął Damiana Dróżdża. Zawód na koniec sprawił Daniel Kaczmarek.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Eduard Krcmar WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Eduard Krcmar
Noty dla zawodników Texom Stali Rzeszów:

Paweł Miesiąc 2. W całym spotkaniu pokonał tylko trzech rywali. Mecz zakończył ze słabym dorobkiem punktowym i na pochwałę zasłużył tylko za podwójne zwycięstwo w siódmym biegu. Nie wystąpił nawet w biegach nominowanych.

Eduard Krcmar 5. To był bardzo dobry występ Czecha, który stracił tylko dwa "oczka". Indywidualnie wygrał trzy wyścigi, w tym ostatni, podczas którego na dystansie wyprzedził Dróżdża. To zadecydowało o zwycięstwie gospodarzy.

Dawid Lampart 3+. W jego jeździe było zdecydowanie więcej pozytywów niż negatywów. Wygrał co prawda tylko jeden wyścig, ale zawiódł też tylko raz. Ponadto w ostatniej gonitwie dnia przyjechał przed Kaczmarkiem, co dało zwycięstwo jego drużynie.

ZOBACZ WIDEO Nowa forma KSM będzie lepsza niż poprzednie? Cegielski: Przez KSM widziałem wiele zła

Hubert Łęgowik 2+. Sposób na niego w pierwszej części zawodów znalazł tylko Pickering. W kolejnych wyścigach jednak kompletnie nie istniał i nie zdobył już więcej punktów. Nie otrzymał również szansy w biegach nominowanych.

Kevin Woelbert 4. Nie wyszedł mu jedynie drugi bieg, gdzie przegrał podwójnie. W innych wyścigach pokonywał rywali, a także dwukrotnie dojeżdżał pierwszy do mety.

Timi Salonen 4. Dał się minąć rywalowi na kresce w wyścigu młodzieżowym, następnie dojechał ostatni do mety. Na szczęście dla gospodarzy obudził się w drugiej części zawodów, gdzie dwukrotnie w biegach z jego udziałem Texom Stal wygrała podwójnie. Niezwykle cenne było to w 14. gonitwie, po której miejscowi doprowadzili do remisu.

Szymon Bańdur 1. Najpierw wjechał w taśmę, a potem nie nawiązał walki z rywalami. Trzeciej szansy nie otrzymał, bo była możliwość zastosowania rezerwy taktycznej.

Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Daniel Kaczmarek 5-. To był bardzo dobry występ, jednak zakończony słabo. Przed ostatnią gonitwą dnia był niepokonany, ale na sam koniec dojechał do mety ostatni, przez co goście nie wywalczyli nawet remisu.

Ryan Douglas 3-. W pierwszej części zawodów pokonał go tylko Łęgowik. Później pokonał już tylko juniora gospodarzy, a dwukrotnie przyjechał ostatni.

Josh Pickering 3-. Po udanym początku przygasł. W drugiej części zawodów dwukrotnie przegrał podwójnie i pokonał jedynie Woelberta.

Damian Dróżdż 4-. Zawiódł w trzecim starcie, gdy dojechał do mety ostatni. Dał się również objechać na trasie w ostatniej gonitwie dnia, przez co jego zespół przegrał spotkanie w Rzeszowie.

Sam Masters 1+. Najsłabsze seniorskie ogniwo gości. Plus otrzymuje jedynie za wygrany wyścig, ale oprócz tego trzykrotnie pojechał po prostu fatalnie.

Tom Brennan 4-. Bardzo dobry występ Brytyjczyka. Pokazał charakter i w biegu młodzieżowym na kresce wyszarpał zwycięstwo, później ponownie pokonał Salonena, który w tym sezonie spisuje się świetnie. W swoim trzecim starcie był w stanie objechać nawet seniora gospodarzy.

Kacper Kłosok 1. Jedyny punkt zdobył dzięki taśmie Bańdura w biegu młodzieżowym. Poza tym nie można powiedzieć o nim nic pozytywnego.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Przeczytaj także: Ta dwójka dała zwycięstwo PSŻ-owi. Za dużo dziur w zespole gospodarzy Niespotykana sytuacja w 2. Lidze Żużlowej. Opolanie nie prowadzą, ale... są blisko triumfu w rundzie zasadniczej

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy brak awansu do play-offów Texom Stali Rzeszów to sensacja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×