Żużel. Ta dwójka dała zwycięstwo PSŻ-owi. Za dużo dziur w zespole gospodarzy [NOTY]

Postawa Kacpra Gomólskiego i Olivera Buszkiewicza sprawiła, że SpecHouse PSŻ Poznań odniósł pewne zwycięstwo w Pile (50:39) i zapewnił sobie awans do fazy play-off. Budmax-Stal Polonia miała zdecydowanie za dużo dziur w swoim składzie.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Kacper Gomólski
Noty dla zawodników Budmax-Stal Polonii Piła:

Artur Mroczka 4+. Wygrał trzy wyścigi, ale zdarzyły mu się również wpadki. W dziewiątym biegu zanotował defekt, ponieważ spadł mu łańcuch. Ten zranił jego nogę, przez co potrzebował pomocy medyków. Zawodnik Budmax-Stal Polonii dokończył jednak zawody, a co najciekawsze pojechał w kolejnej gonitwie i okazał się w niej najlepszy.

Lars Skupień 1. Ma szczęście, że skala ocen zaczyna się od jedynki. Gdyby nie to, zapewne otrzymałby zero, bo mecz zakończył bez zdobycia żadnego punktu.

Marcin Jędrzejewski 4. Po udanej pierwszej części zawodów przegrał z juniorem gości. Odkuł się w następnym wyścigu, który wygrał. W trzynastym biegu ostro walczył o pierwszą pozycję z Seifert-Salkiem i przypłacił to upadkiem z winy rywala. Zawodnik gospodarzy odczuwał skutki tego zdarzenia, bowiem nie wystąpił w ostatniej gonitwie dnia.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Woźniak, Cegielski i Puka gośćmi Musiała

Tomasz Orwat 2+. W dwóch pierwszych swoich występach pokonał jednego rywala, przez co został zmieniony w dziesiątym wyścigu. Po równaniu toru otrzymał jednak kolejną szansę i nieoczekiwanie pokonał Holtę i Gomólskiego. Później jednak już tak kolorowo nie było.

Matic Ivacic 5-. W trzeciej serii wygrał indywidualnie po raz pierwszy. Powtórzył to dopiero w ostatniej gonitwie dnia, gdzie rywalizował z juniorami gości. Punktowo wygląda to dobrze, jednak miał sporo problemów z liderami rywala.

Kacper Makowski 1. Jedyny w tym spotkaniu punkt zdobył gdy jego kolega z zespołu zanotował defekt.

Marcin Ogrodnik 1. Podobna dyspozycja do Makowskiego drugiego z młodzieżowców gospodarzy. Punkt zdobyty dzięki wykluczeniu wyżej wspomnianego juniora.

Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ Poznań:

Rune Holta 5-. Na cztery biegi wygrał dwa razy. Pokonać go byli w stanie jedynie Jędrzejewski oraz Orwat. Z uwagi na pewne zwycięstwo oddał wyścig nominowany juniorowi.

Kevin Fajfer 2-. Obniżył loty w porównaniu do świetnego występu, jaki zanotował w poprzednim meczu. W Pile pokonał tylko i wyłącznie... Ivacicia.

Robert Chmiel 2+. Zaczął od zera, ale z każdym biegiem radził sobie coraz lepiej. Udało mu się nawet pokonać lidera gości w ostatniej serii.

Kacper Gomólski 5-. Podobny występ do Holty i w końcu przebudzenie zawodnika SpecHouse PSŻ. W pierwszej części zawodów był niepokonany, później pokonał go Ivacic i Orwat.

Jonas Seifert-Salk 3-. W jego przypadku z biegu na bieg było coraz gorzej. Zaczął od zwycięstwa, a potem dwukrotnie pokonał go Mroczka. W trzynastej gonitwie przeszarżował i spowodował upadek Jędrzejewskiego, za co został wykluczony.

Olivier Buszkiewicz 5. Najlepszy jego występ w tym sezonie. Po pierwszej części zawodów był niepokonany, dopiero w dziesiątym biegu przegrał z Mroczką. Otrzymał dwa dodatkowe wyścigi, w których dojechał do mety za plecami liderów gospodarzy.

Kacper Grzelak 3. Po dobrym początku w dwunastej gonitwie spowodował upadek Jędrzejewskiego, za co został wykluczony. Również otrzymał szansę w biegach nominowanych i w ostatniej gonitwie dnia pokazał się z dobrej strony.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Przeczytaj także:
W meczu z Motorem zawodnik GKM-u liczył na więcej. "Objeżdżali nas, jak chcieli"
Co z przyszłością gwiazd w Stali? Prezes skomentował plotki transferowe

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×