Żużel. Nowy nabytek Falubazu ścigał się w USA. Porażka z reprezentacyjnym kolegą

Po ponad dziewięciu miesiącach przerwach żużel powrócił na tor w kalifornijskim Perris. W turnieju Allen Fife Tribute & Salute to America ścigali się reprezentanci USA. Zwyciężył Broc Nicol.

Mateusz Kozanecki
Broc Nicol na prowadzeniu WP SportoweFakty / Eddie Phillips / Broc Nicol na prowadzeniu
W tym sezonie na torze w Perris odbyły się zaledwie dwie imprezy - 15 stycznia przeprowadzono New Years Classic, natomiast 26 lutego turniej Winter Olympique.

Później, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, odwołano zawody drużynowe zaplanowane na 19 marca. Do ścigania na tym obiekcie powrócono dopiero 19 listopada.

W zawodach Dywizji 1 w ramach Allen Fife Tribute & Salute to America wystartowało 12 zawodników, w tym startujący w tym roku w polskiej lidze Luke Becker i Broc Nicol.

ZOBACZ Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Witkowski, Frątczak i Pedersen gośćmi Musiała

Nowy nabytek Stelmet Falubazu Zielona Góra wywalczył komplet punktów w rundzie zasadniczej, ale w biegu finałowym musiał uznać wyższość byłego zawodnika Budmax-Stal Polonii Piła. Podium uzupełnił Max Ruml.

O ogromnym pechu może mówić Gino Manzares. 29-latek ukończył tylko jeden wyścig, w którym zdobył dwa punkty. Pozwoliło mu to zająć 10. miejsce.