Żużel. Niedawno wrócił do ścigania i właśnie został mistrzem. Dziewczyna uplasowała się w pierwszej dziesiątce

W piątek na torze w Gillman odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Australii Południowej. W turnieju tym najlepszy był Rory Schlein, który niedawno wrócił do ścigania po rocznej przerwie. Triumfował on z kompletem zwycięstw.

Stanisław Wrona
Rory Schlein WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rory Schlein
Pierwotnie ostatnie stanowe mistrzostwa obecnego sezonu letniego w Australii zaplanowano na 28 stycznia. Nie udało się ich jednak wówczas rozegrać z powodu obfitych opadów deszczu i złych warunków torowych. Ostatecznie turniej rozegrano zatem sześć dni później.

Seria zasadnicza przebiegała pod dyktando Rory'ego Schleina, który zwyciężył we wszystkich swoich wyścigach. Oprócz niego bezpośrednio do finału awans uzyskali Michael West i Nowozelandczyk Jake Turner. Po półfinale dołączył do nich Jack Morrison, który w pokonanym polu zostawił Declana Knowlesa, zawodnika Fogo Unii Leszno Maurice'a Browna i Braydena McGuinnessa. W wielkim finale ponownie najlepszy był Schlein, przed Turnerem, Morrisonem i Westem.

Przypomnijmy, że 38-letni zwycięzca w zbliżającym się sezonie wraca również na Wyspy Brytyjskie, gdzie ponownie ma bronić barw Wolverhampton Wolves w Premiership . W turnieju rywalizowało ostatecznie w 14 zawodników. Na uwagę zasługuje dziewiąte miejsce Teagan Pedler, która wprawdzie w dwóch biegach zdobyła dwa punkty "z urzędu" (startowała w trójkę), trzykrotnie jednak mijała linię mety przed swoimi rywalami i ostatecznie zgromadziła siedem punktów.

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"
Stanowe mistrzostwa Australii Południowej na obiekcie Gillman Speedway były ostatnimi, rozegranymi w obecnym sezonie wiosenno - letnim. We wcześniejszych turniejach czempionem Wiktorii został Jaimon Lidsey, w Queensland najlepszy był Ryan Douglas, w Nowej Południowej Walii zwyciężył Jack Holder, a w Australii Zachodniej triumfował Cameron Heeps.

Indywidualne Mistrzostwa Australii Południowej - Gillman, 3 lutego 2023:
1. Rory Schlein - 15+3 (3,3,3,3,3) - 1. miejsce w finale
2. Jake Turner (Nowa Zelandia) - 12+2 (2,3,1,3,3) - 2. miejsce w finale
3. Jack Morrison - 10+3+1 (0,2,2,3,3) - 1. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale