Żużel. To on zastąpi Bartosza Zmarzlika. Żużlowcy Stali wybrali kapitana

Żużlowcy ebut.pl Stali Gorzów obecnie przebywają na zimowym zgrupowaniu w fińskim Lahti. Podczas jednych z zajęć w drużynie doszło do ważnego wyboru.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Martin Vaculik WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Martin Vaculik
Po odejściu Bartosza Zmarzlika z Gorzowa jasne było, że w zespole potrzebny będzie wybór nowego kapitana, ponieważ w ostatnich latach tę rolę pełnił właśnie 28-letni wychowanek klubu. Podczas zimowego zgrupowania nowym liderem drużyny został Martin Vaculik. Dla Słowaka będzie to piąty sezon w barwach ebut.pl Stali Gorzów.

33-latek startował w żółto-niebieskich barwach w latach 2017-2018 oraz nieprzerwanie od 2021 roku. Z nich najlepszy był sezon sprzed roku. Wtedy Słowak wywalczył na torze 202 punkty razem z bonusami, co przełożyło się na średnią biegopunktową równą 2.270.

ebut.pl Stal Gorzów w ubiegłym sezonie wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Po zaciętym dwumeczu ostatecznie przegrała z Motorem Lublin. Nową twarzą w zespole jest Oskar Fajfer, który będzie musiał załatać dziurę po Bartoszu Zmarzliku, które odszedł właśnie do Lublina. Tegoroczne rozgrywki Stal rozpocznie 8 kwietnia wyjazdowym spotkaniem w Toruniu z miejscowym For Nature Solutions Apatorem.

Przejmująca deklaracja Kudriaszowa. Mówi o oddawaniu pieniędzy ze zbiórki i kosztach leczenia

Zobacz także:
Żużel. PZM mógłby zrobić na złość Rosjanom i wykluczyć ich z przygotowań do sezonu
Żużel. Poznaliśmy lokalizację turnieju PGE IMME. W obsadzie jest dziewięciu uczestników Grand Prix!

Czy ebut.pl Stal Gorzów włączy się do walki o mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×