Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. PGE IMME. Wiktor Lampart ma dwa duże atuty. Może skończyć zawody w pierwszej ósemce

Debiut przed nową, domową publicznością podczas PGE IMME im. Zenona Plecha. Wiktor Lampart drugi raz z rzędu wystąpi w tym turnieju - tym razem w nowej roli oraz barwach. Czy znajomość toru pomoże mu w uzyskaniu lepszego wyniku?

WO
Wiktor Lampart na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Lampart na prowadzeniu
Podczas PGE IMME im. Zenona Plecha 2023 z dziką kartą wystartuje nowy zawodnik For Nature Solutions Apatora Toruń - Wiktor Lampart. To będzie dla niego debiut w nowych barwach. Wcześniej zawodnik występował w Motorze Lublin, z którym zdobył złoty (2022) i srebrny medal (2021) Drużynowych Mistrzostw Polski.

Wiktor Lampart pierwszy raz w PGE IMME im. Z. Plecha wystąpił w 2022 roku. W turnieju głównym znalazł się dzięki temu, że sezon wcześniej był najlepszym juniorem w biegach młodzieżowych PGE Ekstraligi. Dziewiątą edycję turnieju zakończył na 16. miejscu z dorobkiem trzech punktów

Ubiegłoroczny sezon w barwach Motoru Lublin zakończył ze średnią biegopunktową równą 1,526 i został sklasyfikowany na 30. miejscu wśród najlepszych zawodników PGE Ekstraligi.

ZOBACZ WIDEO Zapowiedź PGE IMME im. Zenona Plecha w Toruniu

- Zmian u Wiktora dużo, jak na zawodnika kończącego wiek juniora. Myślę, że będzie on beneficjentem zapisów regulaminowych, dotyczących U24. Ja uważam, że da sobie radę, jeżeli chodzi o nowy klub. Ma bardzo ważny atut - znajomość toru. Na toruńskim stadionie jest nadzwyczaj skuteczny i będzie mu łatwiej. Druga sprawa to konfiguracja zespołu - to powoduje, że widzę szansę na kilka wyścigów w każdym meczu. Ważne jest także to, że pozostali zawodnicy są mocni i na Wiktorze nie będzie spoczywał ten największy ciężar - mówi Jacek Frątczak, były menedżer zespołu z Torunia.

- Jeżeli chodzi o mocne strony - po pierwsze jest to start i rozegranie pierwszego łuku. Wiktor potrafi bardzo dobrze prowadzić motocykl w określonej linii, która jest zwykle szybką ścieżką. Drugą jest zaplecze - mam na myśli tu Rafała Trojanowskiego i mechaników. Ma bardzo doświadczoną ekipę, która potrafi szybko reagować na zmieniające się warunki. W przypadku słabszych stron, to Wiktor nie słynął nigdy z "z  pozytywnej agresji" na torze. Jak jedzie z przodu, to bardzo ciężko się go wyprzedza, ale nie zasłynął nigdy spektakularnymi mijankami. Nie zmienia to faktu, że to zawodnik z dużą perspektywą - zaznacza.

- Zawody odbywają się w Toruniu na jednym z jego ulubionych torów. Jak będzie w pierwszej dziesiątce, to uważam, że będzie to dobry występ. Może się jednak pokusić o miejsca 6-8, stać go na to - twierdzi Jacek Frątczak.

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane są na 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30. Bilety dostępne są na stronie kstorun.kupbilety.pl/.

Wyniki Wiktora Lamparta w PGE IMME:
2022: 16. miejsce - 3 pkt (0,2,0,0,1)

Zobacz także:
Matej Zagar przyjedzie do Łodzi na casting. Władze Orła biorą transfer pod uwagę?
Kolejny mistrz świata w obsadzie. Znamy szesnastkę, która powalczy w Kryterium Asów

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×