Żużel. Fruwający Zmarzlik w Gorzowie. Festiwal błędów, wykluczeń i wypadków.

Oceniamy zawodników po meczu ebut.pl Stal Gorzów i Platinum Motor Lublin. Goście odnieśli zwycięstwo 48:41. Spotkanie przedłużało się przez wszelkiego kalibru problemu. Gospodarzom zabrakło punktów dwóch żużlowców.

Konrad Mazur
Konrad Mazur
Fredrik Lindgren WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren
Noty dla zawodników ebut.pl Stal Gorzów:

Szymon Woźniak 4 Solidny występ krajowego lidera Stali. W pierwszym starcie udanie wyszedł na prowadzenie. W tym drugim walczył do upadłego, aby nie przepuścić Bartosza Zmarzlika. Skapitulował, ale publiczność stanęła za nim. Jego wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby nie wykluczenie.

Oskar Fajfer 1 Był to najgorszy występ Fajfera w tym sezonie. Brakowało mu błysku. Męczył się z juniorami gości. Nie przypominał siebie, chociażby z Torunia czy w meczu u siebie z grudziądzanami.

Martin Vaculik 5- Najlepszy zawodnik w Stali i nie ma się czego wstydzić. Do pełni szczęścia zabrakło mu wygranej ze Zmarzlikiem, którego mógł zamknąć przy bandzie. Z pewnością chciał lepiej rozegrać pierwszy łuk w inauguracyjnym starcie, ale nie dał rady wyprzedzić Hampela.

ZOBACZ WIDEO: Miał być następcą Zmarzlika. Były prezes o zjeździe formy juniora. "Do tego się nie przyzna"

Wiktor Jasiński 2+ Pokazał duże serce do walki. Dobrze wychodził ze startu i starał się. Choć skutek nie zawsze był dla niego pozytywny. Nie dał rady z Lindgrenem. Najwięcej z jego udziałem działo się w biegu 11. Narobił bałaganu, przez co jego kolega z drużyny, Woźniak został wykluczony. W istotnym dla losów biegu 14 nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki.

Anders Thomsen 3 Początkowe dwa starty wyglądały dobrze. Zaliczył upadek, który mógł zostawić pewien ślad. Dał się objechać parze Lindgren-Holder, co miało wpływ na dalszy los meczu. Na koniec znów się przewrócił, za co został wykluczony. Od lidera Stali wymaga się znacznie więcej niż 7 punktów.

Oskar Paluch 4- Zrobił co do niego należało. Wygrał wyścig juniorski i dołożył punkty w drugim starcie. Szedł równo z Lindgrenem, ale dwa punkty w tym starciu nie są żadnym wstydem.

Mateusz Bartkowiak 2+ Nie ustępował bardziej doświadczonym rywalom. Zdobył ważne dwa punkty. Udało mu się na chwilę wyprzedzić Kuberę. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy walczył z Cierniakiem w 12 biegu.

Mathias Pollestad Brak oceny NS

Noty dla zawodników Platinum Motor Lublin:

Jarosław Hampel 3 Znaczna poprawa w porównaniu z meczem przy Z5 ze Spartą. Wówczas był najgorszym seniorem Motoru. W piątek wygrał wyścig, choć z mniej renomowanym rywalem. Hampel znów przeplatał dobre biegi złymi.

Dominik Kubera 3- Ten dzień nie należał do niego. Męczył się na torze, do tego stopnia, że podjeżdżać zaczęli go juniorzy Stali. Dał wpuścić sobie od wewnętrznej strony Woźniaka, przez co stracił wygraną. Nie pojechał w nominowanych, co zdaża mu się bardzo rzadko.

Jack Holder 4- Gorszego początku nie można było sobie wyobrazić. Australijczyk przeszedł metamorfozę w drugiej części zawodów i przypomniał sobie jak skutecznie jeździ się w Gorzowie. W trzech ostatnich swoich biegach nie zaznał porażki.

Fredrik Lindgren 5- Kolejny bardzo dobry występ Szweda. To już jego druga dwucyfrówka w tym sezonie. Tych punktów mógł mieć niewiele mniej, co Zmarzlik, ale zbyt ostro zaatakował Jasińskiego, za co został wykluczony. Wygrywał biegi i dobrze radził sobie ze startu. Widać było szybkość.

Bartosz Zmarzlik 6 Szybko zrehabilitował się za pojedynek z wrocławską Spartą. Jeździł jak natchniony i poprowadził zespół do wygranej. Jedyne do czego można się przyczepić, to stworzenie groźnej sytuacji z Szymonem Woźniakiem. Szczeście, że nic się w tym biegu nie stało. W 15 biegu uciekł Vaculikowi, dzięki czemu skończył z kompletem punktów.

Kacper Grzelak 1 Nie opanował maszyny w biegu juniorskim. W kolejnym starcie walczył o jeden punkty, ale nie zdołał go dowieźć do mety. Znacznie lepiej prezentował się na własnym torze w starciu z wrocławianami, czy w Częstochowie.

Mateusz Cierniak 2+ Znacznie więcej można było od niego oczekiwać po biegu juniorskim. Mistrz świata juniorów powinien notować trójki i dwójki w rywalizacji juniorów oraz dorzucać coś w starciach z seniorami. Tutaj udało mu się pokonać Oskara Fajfera.

Bartosz Bańbor Brak oceny NS

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także:
Żużel. Liderzy Motoru pogubieni na własnym torze. Sparta to prawdziwy monolit
Żużel. Cegielski wskazuje faworyta do tytułu IMŚ i mówi, kto może zdetronizować Zmarzlika

Czy czujesz się zaskoczony/a występem Fredrika Lindgrena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×