Żużel. ebebe PSŻ Poznań osłabione! Jeden z seniorów z urazem po upadku

Pechowo dla Adriana Gały zakończył się niedzielny mecz ebebe PSŻ Poznań - ROW Rybnik. Żużlowiec gospodarzy upadł w trzecim biegu i doznał urazu barku. Więcej na torze się już nie pojawi.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Adrian Gała w kasku niebieskim WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Adrian Gała w kasku niebieskim
Do sytuacji doszło w trzecim wyścigu meczu w Poznaniu. Adrian Gała dobrze wyszedł spod taśmy, ale szybko spadł na koniec stawki i tracił dystans do rywali. Na drugim łuku drugiego okrążenia był już kilkanaście metrów za Jonasem Seifertem-Salkiem. Wtedy Gała wpadł w dziurę i nie opanował motocykla.

Żużlowiec ebebe PSŻ-u Poznań zaliczył upadek. Na torze pojawiła się karetka, a lekarze zajęli się opatrywaniem zawodnika gospodarzy. Po kilku minutach napłynęła informacja, że Gała nie jest zdolny do dalszej jazdy.

Jak poinformowano na antenie Canal+ Sport 5 Gała nabawił się urazu barku i w meczu z ROW-em Rybnik nie pojawi się już więcej na torze. W jego miejsce desygnowany będzie Emil Breum.

Drugi łuk sprawia wiele problemów żużlowcom w Poznaniu. W pierwszym biegu upadek zaliczył tam Norbert Krakowiak, a w trzecim przed wpadnięciem w bandę ratował się Patrick Hansen. Z kolei w czwartym wyścigu doszło do upadku juniorów, Kacpra Teski i Kacpra Tkocza, ale ten miał miejsce już po przerwaniu biegu przez sędziego.

Czytaj także:
Mamy komentarz GKSŻ po meczu w Ostrowie. Jest reakcja na słowa Witolda Skrzydlewskiego
Co z frekwencją na PGE Narodowym? Mamy komentarz organizatora

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Finfa, Lambert i Puka gośćmi Musiała
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×