Żużel. Wyrównany skład siłą Motoru. Dwóch liderów nie pociągnie wyniku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Dominik Kubera przed Jarosławem Hampelem
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Dominik Kubera przed Jarosławem Hampelem
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę Platinum Motor Lublin wysoko pokonał Tauron Włókniarza Częstochowa 54:36. Siłą rażenia mistrzów Polski jest wyrównany skład, z kolei w zespole gości tylko dwóch zawodników zdobywało "trójki".

[b]

Noty dla zawodników Tauron Włókniarza Częstochowa.[/b]

Mikkel Michelsen 4+. Zdecydowany lider częstochowskiego klubu w tym spotkaniu, a mimo to nie ustrzegł się błędów. W swoim trzecim starcie przyjechał na ostatnim miejscu, a w pierwszym uznał wyższość Jacka Holdera. Włókniarz zdobył cztery "trójki" w tym meczu, z czego trzy były jego autorstwa.

Jakub Miśkowiak 2+. Z pokonanych zawodników na swoim koncie ma Grzelaka, Bańbora i Hampela, czyli trzy najsłabsze ogniwa rywali. Plus za wyścig dziewiąty i walkę z Dominikiem Kuberą do ostatnich metrów.

Kacper Woryna 2+. Niewiele lepszy występ od poprzednika. Widać było, że wychowanek ROW-u męczył się w tym spotkaniu i na niewiele mógł sobie pozwolić.

Maksym Drabik 2-. To z pewnością nie był ten sam Drabik, którego mogliśmy oglądać przed sezonem w barwach Motoru. Kibice z Częstochowy z pewnością liczyli na jego doświadczenia z tego toru, a tymczasem 25-latek pokonał jedynie Jacka Holdera.

ZOBACZ WIDEO: Jakub Miśkowiak na razie nie negocjuje z Tauron Włókniarzem Częstochowa

Leon Madsen 3. Drugi z Duńczyków nie zanotował tak dobrego występu jak jego rodak i jak moglibyśmy się po nim spodziewać. Być może zmiana numeru nie wpłynęła dobrze na jego dyspozycję i w niedzielę zdobył jedną "trójkę".

Franciszek Karczewski 1+. Plus za przywiezienie Grzelaka w biegu młodzieżowców, choć w tym sezonie 17-latek przyzwyczaił nas do już zdecydowanie lepszych występów i pokonywania nawet seniorów.

Kacper Halkiewicz 2+. Zdecydowanie lepiej się pokazał niż jego kolega z pary. Szczególnie w biegu 12. gdy przyjechał do mety przed Miśkowiakiem i Bańborem.

Bartosz Śmigielski bez oceny. Nie wyjechał na tor ani razu.

Noty dla zawodników Platinum Motoru Lublin.

Jarosław Hampel 2. Kolejny słaby mecz kapitana lubelskiej ekipy. Po dobrej serii i zdobyczy dwucyfrowej w kilku spotkaniach z rzędu 41-latek znowu zanotował dołek z którego ciężko mu wyjść. W niedzielę co prawda pokonał Michelsena i Drabika, lecz nie były to przekonywujące ruchy.

Dominik Kubera 4+. Rozpoczął idealnie, bo od trzech zwycięstw i pięknej walki do ostatnich metrów w dziewiątym biegu. Później coś się zmieniło, być może motocykl albo warunki torowe zaskoczył 24-latka, jednak finalnie jest to drugi z rzędu bardzo dobry mecz Polaka po powrocie po ciężkiej kontuzji.

Jack Holder 4+. Australijczyk w tym sezonie czuje się znakomicie na domowym torze jak i w drużynie z Lublina. Widać, że zmiana otoczenia wyszła mu na dobre. Kolejny solidny występ na lubelskim owalu i dwucyfrowy wynik. Obecnie legitymuje się średnią biegopunktową równą 2.097, która jest najlepszą w jego karierze.

Fredrik Lindgren 4+. W niedzielę praktycznie wszyscy seniorzy pojechali równy mecz. Podobnie było ze Szwedem, który imponuje w tym sezonie. Na torze w Lublinie nie zszedł ani razu poniżej 10 punktów, co jest idealny odzwierciedleniem jego formy.

Bartosz Zmarzlik 4+. Trzykrotny mistrz świata jest z innej planety. Jego pościg w ósmym biegu jest poważnym kandydatem do biegu sezonu. Jednak 28-latek nie ustrzegł się błędów w tym meczu. W ostatnim rozdaniu przyjechał drugi raz w tym roku na ostatniej pozycji.

Mateusz Cierniak 6. Idealny, perfekcyjny występ 21-latka. Trzy razy pojawił się na torze i ani razu nie widział przed sobą rywala. Ten sezon jest jego zdecydowanie najlepszym w karierze.

Kacper Grzelak 1. Dwukrotnie pojawił się na torze i nie odegrał większej roli.

Bartosz Bańbor brak oceny. Na torze zjawił się raz i poniosła go nieco fantazja na drugim łuku, przez co musiał bronić się przed upadkiem.

Zobacz także: Żużel. Wygrali i zapewnili sobie drugie miejsce! Tabela PGE Ekstraligi i statystyki zawodników Żużel. Zengota o torze: Jeśli nikomu nie pasuje, to być może nie jest to wina zawodników

Źródło artykułu: WP SportoweFakty