Żużel. W trójkę prawie wygrali mecz. Posypało się niskimi ocenami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kim Nilsson
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kim Nilsson
zdjęcie autora artykułu

Landshut jeszcze na początku spotkania straciło Kaia Huckenbecka, a i tak było ostatecznie blisko wygranej, gdyż przegrało z bydgoszczanami tylko 44:45. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Kim Nilsson, autor 14 "oczek" i dwóch bonusów.

Oceny zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Kenneth Bjerre 4-. Jego zdobycz punktowa była całkiem przyzwoita, jednak tak naprawdę z liderami Bawarczyków miał najczęściej spore kłopoty. Był też nierówny, gdyż w niektórych biegach było widać u niego prędkość, a w innych wręcz przeciwnie. To jednak on przypieczętował zwycięstwo Polonii w 14. wyścigu.

Mateusz Szczepaniak 1+. Kolejny bardzo słaby występ na wyjeździe. W swoim pierwszym starcie zdobył "dwójkę" z bonusem, ale pokonał słabego tego dnia Jeppesena i zazwyczaj przeciętnie zaczynającego Berge. Później już nie był w stanie wywalczyć żądnego "oczka"

Szymon Szlauderbach 3+. Kapitalnie rozpoczął, choć jedną "trójkę" tak naprawdę wywalczył za darmo, a później przyjeżdżając do mety na drugiej pozycji miał za swoimi plecami kolegę z drużyny i Bachhubera. W drugiej części meczu był już zdecydowanie wolniejszy i przywiózł dwa "zera".

ZOBACZ WIDEO: Kto trenerem Fogo Unii? Zengota mówi o kandydatach

David Bellego brak oceny. Nie pojawił się na torze.

Andreas Lyager 4. Podobnie jak Szlauderbach dobrze zaczął, ale z biegu na bieg tracił trochę animuszu. Mimo wszystko jako jeden z niewielu potrafił zagrozić liderom gospodarzy. Miał też trudny układ biegów, gdyż w każdym z nich zawsze za przeciwnika miał, przynajmniej jednego z trójki najskuteczniejszych Bawarczyków.

Wiktor Przyjemski 4+. Miewał już oczywiście lepsze spotkania, ale nadal 11+2 dla juniora to dobry wynik, choć oceniamy go z perspektywy jednego z najlepszych zawodników 1. Ligi Żużlowej. Tym razem na niemieckim torze zaprezentował się zdecydowanie lepiej. W pojedynku z Bloedornem było za to 2:2. Co ciekawe, to właśnie jedynie w gonitwach z  juniorem Landshut stracił punkty.

Olivier Buszkiewicz 1+. Dwa punkty zdobył, lecz w jednym wyścigu rywal przejechał wyłącznie pierwszy łuk, a w drugim nawet nie wystartował. Dodatkowo w biegu młodzieżowym został wykluczony za spowodowanie upadku.

Benjamin Basso 2-. Cały mecz zastępował Bellego, ale trudno ocenić, czy była to dobra decyzja. Z trzech "oczek", dwa wywalczył za darmo, gdyż bieg zakończył się wynikiem 5:0, a trzecie zapisał na swoim koncie, po tym, jak pokonał Bachhubera. Jeśli tym występem miał kogoś przekonać do siebie, to raczej tego nie zrobił.

Oceny zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck brak oceny. W swoim drugim starcie zanotował upadek, po którym więcej na torze się już nie pokazał.

Kim Nilsson 5. Po raz kolejny był jednym z liderów swojego zespołu. Stały uczestnik SGP udowadnia, że na zapleczu PGE Ekstraligi jest czołowym jeźdźcem. W dwóch pierwszych startach uległ Przyjemskiemu oraz Lyagerowi, lecz później był już niepokonany. Razem z Berge stworzyli duet, który trzykrotnie zwyciężył podwójnie.

Marius Hillebrand 1. Fatalny występ 23-latka. Najpierw dojechał do mety daleko z tyłu, później był dwukrotnie zastąpiony, a na końcu został wykluczony za drugie ostrzeżenie.

Jonas Jeppesen 1. W pięciu biegach zanotował dwa defekty, jedno "zero" i dwie "jedynki", z czego obie na kolegach z drużyny. Ewidentnie w niedzielę nie pomógł swojemu klubowi.

Dimitri Berge 5. Druga z trzech najjaśniejszych postaci Landshut Devils. Można powiedzieć, że już standardowo, rozpoczął nie najlepiej, ale jak już się dopasował, to w następnych pięciu gonitwach wywalczył 14 punktów i bonus, czyli był niepokonany. Był bardzo szybki na starcie jak i na dystansie, a rywale nie mieli z nim żadnych szans.

Erik Bachhuber 2. O ile pierwsze "oczko" dostał za darmo, choć wcześniej dwukrotnie leżał na torze, o tyle za drugi punkt należą mu się przynajmniej mała brawa, gdyż pokonał Basso. Za zwycięstwo z seniorem przez teoretycznie tego słabszego juniora, zawsze należy pochwalić.

Norick Bloedorn 4+. Bez wątpienia jest to czołowy junior 1. Ligi Żużlowej. Tylko on potrafił pokonać Przyjemskiego, chociaż w gonitwie młodzieżowej z nim przegrał. Zanotował trochę słabszy występ od dwóch pozostałych liderów swojej ekipy, a w decydującym 14. biegu zanotował defekt. Mimo wszystko skutecznie załatał dziury w drużynie.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także: Szymon Marciniak nagrał wideo. Zaskakujący odbiorca jego filmu Żużel. Szymon Woźniak przekazał nowe wieści ws. zdrowia. Niepokojące zdjęcie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty