Żużel. Znamy "dziką kartę" na turniej w Vojens. Udowodni swoją wartość?

16 września na stadionie w Vojens rozegrane zostanie GP Danii. Właśnie poznaliśmy nazwisko żużlowca, który wystąpi w tym turnieju z "dziką kartą". To o tyle ważne, że zawody mogą być przepustką do jazdy w przyszłorocznym cyklu SGP.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Rasmus Jensen WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Rasmus Jensen
Rasmus Jensen wystąpi z "dziką kartą" w GP Danii, które odbędzie się 16 września na torze w Vojens. Dla doświadczonego żużlowca to nie lada szansa, biorąc pod uwagę sytuację w mistrzowskim cyklu. W tegorocznych mistrzostwach zawodzi Anders Thomsen, który zajmuje dopiero czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej SGP i być może po raz kolejny nie otrzyma stałej nominacji do jazdy w elicie.

Dobry występ Jensena w Vojens mógłby sprawić, że notowania zawodnika Enea Falubazu Zielona Góra poszłyby w górę. Zwłaszcza że 29-latek niedawno pokazał się z dobrej strony w finale Drużynowego Pucharu Świata we Wrocławiu. W nim reprezentant Danii zdobył 13 punktów, walnie przyczyniając się do zdobycia przez kadrę z kraju Hamleta brązowych medali.

Co więcej, Jensen już w 2022 roku błysnął w Vojens, gdy po raz pierwszy w karierze startował z "dziką kartą" w turnieju Grand Prix. Duńczyk awansował do półfinału, zdobywając 12 punktów do klasyfikacji mistrzostw. Był to najlepszy występ z "dziką kartą" w zeszłym sezonie. Miniona kampania była zresztą niezwykle udana dla Jensena, czego potwierdzeniem jest wywalczenie tytułu mistrza kraju.

ZOBACZ WIDEO: Stadion był w szoku! Takiego rozstrzygnięcia w tym biegu nikt się nie spodziewał

Rezerwowymi podczas GP Danii będą Mads Hansen i Benjamin Basso, którzy założą plastrony z numerami 17 i 18. Obaj na co dzień startują w miejscowym klubie z Vojens w duńskiej lidze.

Warto dodać, że Vojens będzie też organizatorem turnieju SGP2, który odbędzie się dzień wcześniej niż GP Danii, czyli 15 września. W piątek poznamy najlepszego młodzieżowca na świecie i wiele wskazuje, że tytuł ten obroni Mateusz Cierniak. Młody Polak potrzebuje ledwie 11 punktów, aby po raz drugi w karierze zostać juniorskim mistrzem świata.

Z "dziką kartą" w SGP2 wystąpi Jesper Knudsen. Młody Duńczyk niedawno pomógł swojej reprezentacji w zdobyciu srebrnego medalu SoN2 w Rydze. Ma też na swoim koncie mistrzostwo świata 250 cc wywalczone w 2019 roku.

Rezerwowymi podczas SGP2 w Vojens będą William Drejer oraz Bastian Pedersen, czyli bratanek Nickiego Pedersena.

Czytaj także:
- Właściciel Apatora mówi o gigantycznych problemach Unii i GKM-u
- Frątczak wróci do pracy jeszcze w tym sezonie?!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Rasmus Jensen w przyszłości awansuje do SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×