Żużel. Koniec sezonu dla gwiazdy PGE Ekstraligi? Wszystko na to wskazuje!

Fatalny wypadek z GP Łotwy w Rydze będzie się długo ciągnął za Andersem Thomsenem. Wszystko wskazuje na to, że Duńczyk w tym roku nie pojawi się już na torze. Oznaczałoby to dla niego przedwczesne zakończenie zmagań w cyklu SGP.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Anders Thomsen WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Anders Thomsen
Wypadek Andersa Thomsena w GP Łotwy wywołał efekt domina. Osłabiona brakiem Duńczyka ebut.pl Stal Gorzów przegrała ćwierćfinał PGE Ekstraligi z Tauron Włókniarzem Częstochowa i przedwcześnie zakończyła zmagania w sezonie 2023, choć wielu ekspertów uważało ją za faworyta rywalizacji z częstochowskimi "Lwami".

Wskutek fatalnego incydentu Thomsen doznał skomplikowanego złamania lewej ręki i czterech żeber, stwierdzono też u niego wstrząśnienie mózgu. Wszystko wskazuje na to, że w tej sytuacji 29-latek przedwcześnie zakończy sezon 2023 i nie będzie podejmował próby powrotu na tor w obecnej kampanii. O takim scenariuszu wspomina duński serwis jv.dk.

Jeśli Thomsen odpuści walkę o powrót na tor jeszcze w sezonie 2023, nie będzie to zaskoczeniem. Odpadnięcie gorzowian z PGE Ekstraligi oznacza, że Duńczyk stracił główne źródło zarobku. Z kolei w cyklu SGP do rozegrania pozostały jeszcze trzy turnieje - GP Wielkiej Brytanii (2 września), GP Danii (16 września) oraz GP Polski (30 września).

ZOBACZ WIDEO: Stadion był w szoku! Takiego rozstrzygnięcia w tym biegu nikt się nie spodziewał

Reprezentant Danii zajmuje obecnie czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej SGP z 36 punktami na koncie. Jego szanse na awans do czołowej szóstki i zapewnienie sobie jazdy w mistrzowskim cyklu w sezonie 2024 są zerowe. Zwłaszcza że trudno będzie mu wyleczyć uraz przed turniejami w Cardiff i Vojens.

Uraz Andersa Thomsena to też problem dla Sønderjylland Elite Speedway, czyli lidera ligi duńskiej. Tym bardziej że kontuzji nabawił się też drugi z filarów tej drużyny - Nicolai Klindt. W tej sytuacji działacze postanowili zakontraktować w trybie pilnym Leona Madsena i Mikkela Andersena. - Leon zyskał w ten sposób szansę na potrenowanie na naszym torze przed turniejem Grand Prix - komentuje w jv.dk Claus Orts, menedżer drużyny.

Finały ligi duńskiej przewidziano na drugą połowę września, a więc jeszcze przed turniejem o GP Polski w Toruniu.

Przypomnijmy, że przed rokiem Thomsen również był zmuszony przedwcześnie zakończyć ściganie. Wszystko za sprawą poważnego złamania nogi. Duńczyk nabawił się urazu podczas GP Challenge w Glasgow.

Czytaj także:
- Właściciel Apatora mówi o gigantycznych problemach Unii i GKM-u
- Frątczak wróci do pracy jeszcze w tym sezonie?!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Anders Thomsen powinien otrzymać stałą "dziką kartę" na SGP 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×