Żużel. Dlaczego Lidsey odchodzi z Unii i co z Falubazem po możliwym awansie? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Australijczyk od początku kariery w Polsce ścigał się dla Fogo Unii Leszno. W nowym roku się to zmieni. Dlaczego? O tym opowie sam zawodnik w naszym Magazynie PGE Ekstraligi. Dodatkowo gościć będziemy Roberta Dowhana i Adama Krużyńskiego.

MM
Jaimon Lidsey WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jaimon Lidsey
Żużlowiec z Antypodów z animuszem zameldował się w PGE Ekstralidze. W 2019 roku początkowo był wystawiany do bardzo silnej wówczas Fogo Unii Leszno jako rezerwowy. Kiedy w końcu zaszła potrzeba, by dostał szansę, wykorzystał ją w pełni. W meczu w Lublinie zdobył 7 punktów i bonus, czym pokazał, że jest gotowy na skuteczną rywalizację wśród najlepszych.

Od kilku sezonów Jaimon Lidsey jest podstawowym zawodnikiem Byków, ale ostatnie dwa lata nie były w jego wykonaniu wymarzone. W końcu zapadła decyzja, że nadszedł czas na zmiany, które być może są zawodnikowi potrzebne. O tym, że Australijczyk pożegna się z Unią po tym sezonie pisaliśmy w tym miejscu ->>. Nowym klubem Lidsey'a będzie ZOOleszcz GKM Grudziądz.

O powodach odejścia z Leszna zawodnik opowie w rozmowie z Mateuszem Puką w naszym czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi. Australijczyk wyjawi wszelkie kulisy dotyczące zmiany przez niego barw klubowych. Dowiemy się, dlaczego sam zdecydował, że chce zmienić otoczenie i jak zareagowały na to władze Fogo Unii. Opowie on też o tym, skąd biorą się u niego takie wahania formy, a także zdradzi, jakie plany i cele wyznacza przed sobą na kolejny sezon, w którym otworzy nowy rozdział w swojej karierze.

ZOBACZ WIDEO: Kto trenerem Fogo Unii? Zengota mówi o kandydatach

Zmiany zapowiadają się też w Zielonej Górze, gdyż Enea Falubaz jest na ścieżce do awansu do PGE Ekstraligi. Po dwóch latach spędzonych na zapleczu najsilniejszej ligi świata, w Grodzie Bachusa nie wyobrażają sobie innego scenariusza, niż powrót do grona najlepszych. Jak funkcjonujący w tym momencie klub, a także drużynę ocenia były szef Falubazu, Robert Dowhan?

Senator RP zabierze też głos, co powinno wydarzyć się w klubie z Zielonej Góry po ewentualnym awansie do elity. Jakie kroki powinny zostać poczynione, aby Falubaz na dłużej zagościł w PGE Ekstralidze, a nie podzielił losu ostatnich dwóch beniaminków, czyli ośrodków z Ostrowa i Krosna. Odniesie się też do tego, czy zielonogórzanie powinni rozważyć pozyskanie Nickiego Pedersena.

W rozmowie z Jarosławem Galewskim Robert Dowhan wyjawi ponadto, kto jego zdaniem awansuje do finału, a w nim zwycięży i tym samym zostanie nowym Drużynowym Mistrzem Polski.

W grze o to miano pozostał For Nature Solutions KS Apator Toruń, który wszedł do najlepszej czwórki PGE Ekstraligi jako "lucky looser" i w półfinale zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. O emocjach związanych z ćwierćfinałem z Platinum Motorem Lublin opowie nam Adam Krużyński z Rady Nadzorczej KS Apatora.

Wyjawi on tez, jak wyglądały kulisy negocjacji z Piotrem Pawlickim, czy Wiktor Lampart jest już pewny pozostania w zespole, ile trzeba zapłacić za dobrze rokującego młodzieżowca, a także uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej kształtu przyszłorocznego sztabu szkoleniowego w Toruniu. Padnie też pytanie o możliwość zatrudnienia Jana Chorosia, toromistrza, który ostatnie lata spędził w Lesznie.

Jeden z problemów torunianin dotyczy frekwencji na Motoarenie. Co zrobić, aby ją zapełnić? W rozmowie z Mateuszem Puką, Krużyński opowie także o negocjacjach dotyczących przedłużenia kontraktu na organizację turniejów Grand Prix. Będzie też o karze, jaką otrzymał klub (160 tysięcy zł) w związku z regulaminem szkoleniowym. Jak się do tego odniesie i czy KS Apator zamierza płacić tak sporą kwotę?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 24 sierpnia, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Czytaj również:
Są chętni na transfer Chrisa Holdera

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×