Żużel. Klub rozważa przeprowadzkę do innego miasta. Są nowe informacje

Kiedy na szwedzkich torach toczy się batalia o decydujące trofeum w Bauhaus-Ligan, to w klubowych gabinetach prowadzone są rozmowy, jak będzie ta liga wyglądała w przyszłym roku. Niewykluczone, że żużel nie zniknie z Motali.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Przemysław Pawlicki WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
W ostatnim czasie ze szwedzkiej Motali nie płynęły najlepsze informacje, co do przyszłości tamtejszego ośrodka żużlowego. Działacze nie ukrywali problemów w dialogu z gminą w kwestii nowej umowy dzierżawy stadionu, a także wszelkich opłat.

Klub nie zamierzał kończyć swojej działalności. Plan B zakładał nawet przeprowadzkę do innego miasta, a nowym domowym torem dla Piraterny Motala mógłby zostać stadion w Linkoeping. To jednak ostateczność.

Porozumienia na linii klub - gmina nie ma nadal, ale z Motali docierają optymistyczne informacje. - Za nami pierwsze spotkanie. Obie strony powiedziały, jakie mają oczekiwania i w ciągu najbliższych dniach zaplanowane są kolejne spotkania. Gmina to jedno, ale cały ten proces musi przejść przez różne komisje - powiedział menadżer Piraterny, Daniel Davidsson w rozmowie ze speedwayfans.se.

W tym roku o sile zespołu stanowili reprezentanci Polski, których w barwach Piraterny obejrzeliśmy aż pięciu: Przemysława Pawlickiego, Piotra Pawlickiego, Oskara Fajfera, Oskara Polisa oraz Pawła Przedpełskiego. Czy zobaczymy ich również w przyszłym roku?

ZOBACZ WIDEO: Jest zaskoczony. Mówi o bierności Fogo Unii i ZOOleszcz GKM-u

- Chcemy zbudować najlepszy zespół, jak to tylko będzie możliwe. Musimy w tym wszystkim jednak brać pod uwagę aspekt ekonomiczny. Przykro mi to mówić, ale zawartość portfela nami rządzi. Nie ma jednak żadnego zagrożenia - dodał były zawodnik.

Piraterna wie, jakie formacje musi wzmocnić i na pewno jest to kadra krajowa, bo najskuteczniejszym Szwedem w ich teamie był Jonathan Ejnermark, który wykręcił średnią biegową 0,923.

Czytaj także:
- Ma konkretny cel na okienko transferowe
- Zadają sobie jedno ważne pytanie - "co dalej?"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×