Żużel. Platinum Motor ponownie najlepszy w Polsce. To był prawie idealny sezon

W ubiegłą niedzielę zakończyły się rozgrywki tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Tytuł Drużynowego Mistrza Polski obronił Platinum Motor Lublin. To był prawie idealny sezon dla dwukrotnych złotych medalistów.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
PAP
Komentarz. Cóż to był za sezon w wykonaniu Platinum Motoru Lublin. Pierwsza porażka mistrzów Polski przyszła szybko, bo jeszcze w kwietniu. Jednak przed sezonem to nie Motor był stawiany w roli faworyta do złota. Wyżej notowani byli m.in. Włókniarz i Sparta. I to właśnie z tą drugą drużyną Motor przegrał pierwszy mecz.

Dalsza część sezonu w głównej mierze przebiegała po myśli Motoru. Jedynie niesmak pozostawia przegrana za trzy punkty meczowe w Grudziądzu. GKM dość łatwo pokonał mistrzów Polski 56:34. Końcówka sezonu to już pełna dominacja lubelskiego klubu i pewne kroczenie po drugi z rzędu tytuł.

Bohater. Jarosław Hampel. Bez żadnej dyskusji innego wyboru nie mogło być. Kapitan Platinum Motoru w fazie play-off zanotował najlepszą formę na przestrzeni ostatnich lat. Po bardzo przeciętnym sezonie zasadniczym to właśnie w najważniejszej części roku Motor mógł liczyć na swojego kapitana. Ostatecznie 41-latek zakończył sezon ze średnią biegopunktową równą 1.934, a po spotkaniu finałowym we Wrocławiu pożegnał się ze swoim klubem i kibicami.

Kluczowy moment. Półfinały PGE Ekstraligi. Z pewnością to co wydarzyło się w półfinałach najlepszej żużlowej ligi świata miało wpływ na końcowy rezultat. Kontuzje w Betard Sparcie sprawiły, że finał nie był rozgrywany w najmocniejszych składach oraz nie zagwarantował widowiska na jakie finał zasługuje, jednak taki jest ten sport.

ZOBACZ WIDEO: Czy kluby płacą zawodnikom? Krzysztof Cegielski zabrał głos

Cytat.Te powtarzane bez przerwy zarzuty stają się już naprawdę nudne - powiedział dość niedawno prezes klubu Jakub Kępa. To nawiązanie do wszechobecnego hejtu, który od kilkunastu dni się nasilił w kierunku Platinum Motoru Lublin. Głównym zarzutem kierowanym w stronę dwukrotnego Drużynowego Mistrza Polski jest to, że wśród sponsorów są Spółki Skarbu Państwa. W większym lub mniejszym stopniu znajdują się one w każdym klubie PGE Ekstraligi (oprócz KS Apatora), lecz to tylko w Motorze są oni niepożądani przez resztę kraju.

Liczba. 2. Tyle właśnie złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski i to z rzędu zdobył Platinum Motor. To bezapelacyjnie najlepszy czas w historii lubelskiego żużla. Wcześniej klub żużlowy z tego miasta zdobył tylko jeden srebrny medal. Fani, zarząd i sponsorzy w Lublinie mogą być w stu procentach zadowoleni z wyników swojego klubu, bo obecnie dominuje on w Polskim żużlu.

Co dalej? Wydaje się, że cel na najbliższe lata, a nie tylko sezon, jest jeden - dominacja w polskim żużlu. Bezsprzecznie w przyszłym roku to Platinum Motor będzie głównym faworytem do mistrzostwa. Z klubem pożegnał się kapitan Jarosław Hampel, seniorem będzie Mateusz Cierniak, ale na pozycję juniora zakontraktowany zostanie Wiktor Przyjemski. Siła rażenia Motoru może sprawić, że przez najbliższe lata będzie on głównym faworytem do złotych medali.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Platinum Motor Lublin zdominuje polski ligowy żużel przez najbliższe lata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×