Kokpit Kibice

Zmarzlik zawodnikiem Brovst

Paweł Zmarzlik jest kolejnym polskim zawodnikiem, którzy podpisał kontrakt w lidze duńskiej. Podobnie jak w przypadku Artura Mroczki, w zawarciu umowy pośredniczyła firma Red Player Macieja Simionkowskiego. To dla młodych zawodników doskonała okazja do większej liczby startów.
Bartosz Pogan
Bartosz Pogan

Wychowanek Stali Gorzów założy plastron drużyny Brovst. Warto podkreślić, że to pierwszy zagraniczny kontrakt tego młodzieżowca, który w sezonie 2009 wystąpił w półfinale IMŚJ, osiągając tym samym swój największy sukces w dotychczasowej karierze - Rywalizacja z rówieśnikami z Danii może wyjść Pawłowi tylko na dobre - mówi Maciej Simionkowski, szef firmy Red Player.

Jak już wcześniej informowaliśmy także Artur Mroczka postanowił zmienić otoczenie w Danii i z Holstebro przeniósł się do ekipy beniaminka duńskiej Superligi, Outrup. Co zdecydowało o zmianie klubu utalentowanego grudziądzanina? - Przede wszystkim większa liczba startów. Nie bez znaczenia była także osoba menadżera Outrup, którym został Steven Andersen, były szkoleniowiec Holstebro. Ponadto znam ludzi z Outrup za czasów startów w tej drużynie Krzysztofa Buczkowskiego i Pawła Staszka - dodaje Simionkowski.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×