Stal z awansem, Nowak z najwyższą średnią. Końcowa tabela i statystyki 2. Ligi Żużlowej

Texom Stal Rzeszów po zdecydowany pokonaniu w finale play-off Ultrapur Startu Gniezno (52:38 i 57:32) wygrała 2. Ligę Żużlową i w 2024 roku pojedzie poziom wyżej. Najwyższą średnią biegową wykręcił jej reprezentant - Marcin Nowak.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Marcin Nowak WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Marcin Nowak
- To był szalenie trudny sezon, ale na całe szczęście podołaliśmy wyzwaniu i dziś spadł bardzo duży kamień z serca, plan został wykonany i mamy 1. Ligę dla Rzeszowa - przyznał prezes Michał Drymajło po finale 2. Ligi Żużlowej przed kamerami Canal+ Sport 5. Texom Stal Rzeszów od początku była upatrywana jako główny faworyt do awansu i z tego awansu teraz może się cieszyć. Żurawie powrócą na zaplecze najwyższej ligi w kraju po siedmiu latach.

W finale wyższość faworyta z Podkarpacia musiał uznać Ultrapur Start Gniezno, który przegrał najpierw u siebie (38:52), a w sobotę na wyjeździe (32:57). Wcześniej, w półfinale play-off, odpadły z rywalizacji OK Bedmet Kolejarz Opole i Grupa Azoty Unia Tarnów.

Sezon na rundzie zasadniczej zakończyły natomiast Optibet Lokomotiv Daugavpils, Enea Polonia Piła i Metalika Recycling Kolejarz Rawicz.

Klasyfikacja końcowa 2. Ligi Żużlowej:

Na szczycie listy klasyfikacyjnej ustalanej na podstawie średniej biegowej znalazł się Marcin Nowak z Texom Stali, który wykręcił wynik 2,342. Tuż za jego plecami uplasował się Adrian Cyfer z Enea Polonii (2,327), a na trzecim miejscu zameldował się w końcowym rozrachunku kolega Nowaka z drużyny rzeszowskiej - Krystian Pieszczek z (2,269). Najskuteczniejszym obcokrajowcem został czwarty w tabeli Ryan Douglas z Metalika Recycling Kolejarza (2,250), a młodzieżowcem Casper Henriksson z Ultrapur Startu, który był dwudziesty (1,784).

PEŁNE STATYSTYKI INDYWIDUALNE DOSTĘPNE SĄ TUTAJ -->

Klasyfikacja najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi Żużlowej:

ZOBACZ WIDEO: Duży problem z oponami? Cegielski rozmawiał z władzami żużla

CZYTAJ WIĘCEJ:
Światowe władze słowa "dotrzymały". Miały być niespodzianki na stulecie? No to są
Zakończony etap wieloletniej postaci z czołówki GP. Janowski sukcesów odniósł wiele

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy końcowe rozstrzygnięcia w tegorocznej 2. Lidze Żużlowej są zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×