Żużel. Kacper Woryna z pierwszym zagranicznym kontraktem. "Ma swoje atuty"

Kacper Woryna w sezonie 2024 będzie szukał sposobów na to, by jego wyniki w PGE Ekstralidze wróciły na poziom, który prezentował przed rokiem. Pomóc w tym ma jazda w lidze duńskiej.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kacper Woryna (kask czerwony) przed Mateuszem Cierniakiem (kask żółty) WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Kacper Woryna (kask czerwony) przed Mateuszem Cierniakiem (kask żółty).
Kacper Woryna w ostatnim czasie ograniczał się w startach do dwóch lig - polskiej oraz szwedzkiej Bauhaus-Ligan. W przyszłym roku zobaczymy go w środowe wieczory w lidze duńskiej, bowiem w czwartek ogłoszono go zawodnikiem Region Varde Elitesport.

- Oprócz tego, że jest naprawdę utalentowanym zawodnikiem, to Kacper Woryna ma także inne swoje atuty. Jest dobry technicznie, a także jeździ zespołowo. Dodatkowo dobrze włada językiem angielskim, co nie jest takie pewne u polskich zawodników - powiedział menadżer zespołu Morten Svendsen, którego cytują klubowe media.

Woryna jest piątym zawodnikiem w kadrze ekipy z Outrup. Wcześniej na podpisanie umowy zdecydowali się trzej Duńczycy - Tim Soerensen, Nicolai Klindt oraz Nicolai Heiselberg, a także Brytyjczyk Adam Ellis.

- W sporcie międzynarodowym, gdzie wszystko dzieje się szybko, niezwykle ważne jest, aby w komunikacji nie było niepowodzeń. Tym bardziej, że mój polski nie jest taki super - dodał Svendsen.

Przeczytaj także:
- Symboliczna chwila w Apatorze. Uczeń zastąpi mistrza
- Mają bardzo egzotyczne korzenie. Mogą stanowić duet w polskiej lidze

ZOBACZ WIDEO: Czy Kołodziej chciał wymóc wzmocnienia w Unii? "Zaakceptowałem to"


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Kacper Woryna dobrze zrobił wracając do ligi duńskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×