Żużel. Nadwyżka młodzieżowców okazała się ich zmorą. "Dzwoniłem po klubach i starałem się pomóc"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Jakub Poczta w kasku czerwonyn
WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Jakub Poczta w kasku czerwonyn
zdjęcie autora artykułu

Arged Malesa Ostrów w ostatnim czasie pożegnała się z trójką młodzieżowców, która trafiła do innych klubów. Dwóch z nich w sezonie 2024 pojedzie przeciwko ostrowianom, a jeden będzie rozwijał się w PGE Ekstralidze.

[tag=86782]

Filip Seniuk[/tag], Kacper Grzelak i Jakub Poczta w przyszłym sezonie przywdzieją inne barwy niż te Arged Malesy Ostrów. Pierwszy z nich trafi z macierzystego klubu na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego do Betard Sparty Wrocław, z kolei dwaj pozostali będą nadal rozwijać się w 1. Lidze Żużlowej.

Grzelak wesprze w ramach wypożyczenia InvestHousePlus PSŻ Poznań, a Poczta został wykupiony przez Texom Stal Rzeszów. Tym samym oni pojadą w Ostrowie minimum raz, ale po przeciwnej stronie.

- Patrzę na to nie tylko jako menedżer naszego zespołu, ale także jako trener tych chłopaków i życzę im jak najlepiej. Powiem więcej, sam dzwoniłem po klubach i starałem się im pomóc znaleźć miejsce do rozwoju, żeby było ono dobre dla nich i zrobili krok w dobrym kierunku. U nas po prostu wszyscy nie mieliby miejsca w składzie. Problemem byłoby już zmieszczenie dziewięciu zawodników w pięcioosobowym zespole na Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Trzymać chłopaków w Ostrowie tylko po to, żeby trenowali, to robienie im krzywdy - przyznał trener ostrowian Mariusz Staszewski w rozmowie z infostrow.pl.

ZOBACZ WIDEO: W Grand Prix jechał ze złamaną ręką. Ujawnia co stało się później

Jeszcze kilkanaście dni temu nim sfinalizowano wszystkie ruchy transferowe, w kadrze Arged Malesy Ostrów do 21. roku życia było siedmiu zawodników. Poza wspomnianym trio są to ci, którzy będą stanowić trzon młodzieżowej kadry, czyli Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak oraz Gracjan SzostakTobiasz Potasznik. A kolejni czekają w kolejce po żużlowe certyfikaty.

- Wiadomo, że mamy tylko dwa miejsca w składzie na lidze, a żeby chłopacy się rozwijali, koniecznym minimum jest jeżdżenie właśnie w rozgrywkach ligowych. Żadne zawody młodzieżowe nie dadzą zawodnikowi tyle, co mecze ligowe. Naturalną koleją rzeczy jest, że dwójkę najmocniejszą zostawiamy, a dla reszty staramy się znaleźć miejsce w innych klubach, żeby mieli okazję do jazdy i szansy na kontynuowanie kariery po skończeniu wieku juniora - dodał trener Arged Malesy Ostrów.

Przeczytaj także: - Symboliczna chwila w Apatorze. Uczeń zastąpi mistrza - Mają bardzo egzotyczne korzenie. Mogą stanowić duet w polskiej lidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w przypadku braku awansu Arged Malesy, Krawczyk i Szostak opuszczą Ostrovię?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (8)
avatar
Motorowiec 1
29.10.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@Zuber; Uwazaj zebys sam manetki nie skrecił;))  
avatar
Żuber
28.10.2023
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Sebastian S. Już dawno powinien zmienić barwy, ale tam gdzie tata tam on. Trenerze zacznij słuchać obsługi toru i też tego co kibice chcą Ci przekazać. Seba się u nas nie nadaje. On dobrze jedz Czytaj całość
avatar
Leki Luzer
28.10.2023
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Tak krzywda do kibiców że pan S.Szostak został w klubie to jest cienias którego inni już wyprzedzili dawno i zamyka gaz jak jest sytuacja na styku nawet nie potrafi zawalczyć z niego już nie bę Czytaj całość
avatar
speedwayfan21
27.10.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
@motoogonki Oczywiście, że zapłaci, nie ma innego wyjścia. Podpisali kontrakty z zawodnikami na przyszły sezon i muszą się z nich wywiązać. To całe opowiadanie, że nie zapłacą można między bajk Czytaj całość
avatar
motogonki
27.10.2023
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
@ADASOS To jest kompromitacja PZMot i innych organów zarządzanych sportem żużlowym. Nie zdziwię się jak Ostrovia nie zapłaci i usuną ich z ligi. To są tępe dzidy i nic nie rozumieją.