Żużel. Powrót do Daugavpils stał się faktem. Znamy kadrę Lokomotivu na sezon 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Oleg Michaiłow (kask biały)
WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Oleg Michaiłow (kask biały)
zdjęcie autora artykułu

Optibet Lokomotiv Daugavpils przedstawił oficjalnie cały skład na sezon 2024. Wiadomo już, że do drużyny z Łotwy startującej obecnie w 2. Lidze Żużlowej po dwóch latach powrócił jej wychowanek. W kadrze brakuje za to dwóch innych.

O kolejnych kontraktach podpisywanych w Optibet Lokomotivie Daugavpils informowano w ostatnich tygodniach na bieżąco. Wiadomo było choćby, że w zespole na przyszłoroczne zmagania w 2. Lidze Żużlowej zostaną obcokrajowcy - Justin Sedgmen i Steve Worrall. Nową twarzą będą Noel Wahlqvist, który może zająć miejsce przeznaczone dla zawodnika do lat 24 oraz Rene Bach, który tegoroczną kampanię spędził w Tarnowie.

W macierzy pozostali krajowi jeźdźcy, czyli Jewgienij KostygowKjastas Puodżuks i Daniił Kołodinski. Wydawało się, że po zakończeniu wieku młodzieżowca do grona seniorów "Lokomotywy" dołączą Ricards Ansviesulis i Ernest Matjuszonok, jednak w ogłoszonej przez klub kadrze na sezon 2024 obu tych 21-latków brakuje.

Grono Łotyszy powiększył za to Oleg Michaiłow, który powrócił do Daugavpils po dwóch sezonach spędzonych poza domem. W 2022 roku startował on w barwach pierwszoligowej ekipy z Bydgoszczy, z kolei w 2023 został wypożyczony z Abramczyk Polonii do drugoligowej Enea Polonii Piła. Pobyt nie był to udany, bo 24-latek w ośmiu meczach wykręcił średnią biegową 1,258, co dało mu dopiero 40. miejsce na liście klasyfikacyjnej ligi.

Trener Nikołaj Kokin (jest nim w Daugavpils od 2006 roku!) do dyspozycji będzie mieć też skromne grono juniorów. Znaleźli się w nim Artiom Juhno, Nikita Kaulins i Wadim Antonewicz.

Tym samym oprócz wspomnianych Ansviesulisa i Matjuszonoka w porównaniu z tegoroczną kadrą w Lokomotivie nie będą startować już Duńczyk Kevin Juhl Pedersen (przeniósł się do TS Kolejarza Opole), Szwed Gustav Grahn (zawiesił starty na żużlu) i Australijczyk Nick Morris (zawieszony po badaniach antydopingowych).

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

CZYTAJ WIĘCEJ: Rosjanin chce reprezentować Polskę. Stanowcza reakcja związku Wystartował sezon w Gillman. Triumf zawodnika znanego w Lublinie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty