Żużel. Podjęli decyzję ws. przyszłości Hampela. Jest nowa umowa

Jarosław Hampel w przyszłym sezonie zamierza kontynuować ściganie w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. W czwartek angażem Polaka pochwalił się jego dotychczasowy klub, czyli Lejonen Gislaved.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Na zdjęciu na pierwszym planie: Jarosław Hampel przed wyścigiem WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu na pierwszym planie: Jarosław Hampel przed wyścigiem
Lejonen Gislaved opierając swój skład na gwiazdach światowego formatu, było faworytem do złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Szwecji, tymczasem rywalizację w Bauhaus-Ligan zakończyli poza finałem.

Cel na kolejny rok jest jeden - walka o złoto. Pomóc w tym ma m.in. Jarosław Hampel, który w czwartek został przedstawiony przez Lejonen, jako kolejne ogniwo w kadrze Mikaela Holmstranda.

W minionym sezonie doświadczony żużlowiec wystartował w 12 spotkaniach. Pojawiał się w nich na torze w 60 wyścigach, w których zdobył 98 punktów. To pozwoliło mu zająć 19. miejsce w ligowych statystykach Bauhaus-Ligan ze średnią 1,633.

Wcześniej kontraktami z Lejonen związali się również m.in. Dominik Kubera, Mateusz Cierniak oraz Kacper Woryna. Kluby w Szwecji czas na zbudowanie kadry na sezon 2024 mają do 28 lutego.

Czytaj także:
1. Piotr Pawlicki opowiedział o transferze do Enea Falubazu
2. Desperacko potrzebują złota. Wszystko przez to, co stało się w ostatnich latach

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Jarosław Hampel poprawi swoją średnią w Bauhaus-Ligan?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×