Żużel. Ruszają eliminacje do Grand Prix 2025. Krajowa czołówka na starcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Luke Becker
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Luke Becker
zdjęcie autora artykułu

Choć mamy jeszcze sezon 2023, w Stanach Zjednoczonych w sobotę wystartują eliminacje do cyklu Grand Prix, który odbędzie się w roku... 2025. Wzorem poprzednich edycji na starcie znajdzie się cała krajowa czołówka zawodników.

Stany Zjednoczone nie miały stałego uczestnika cyklu Grand Prix od czasów Grega Hancocka. W 2023 roku podczas rundy w Toruniu wystąpił Luke Becker, który zaprezentował się z dobrej strony, ale jego udział w zawodach był możliwy ze względu na plagę kontuzji.

Liczono, że utalentowany zawodnik otrzyma stałą dziką kartę. Tak się jednak nie stało, a 24-latek został dopiero piątym rezerwowym. Swoich szans będzie musiał szukać gdzie indziej.

Wzorem poprzednich lat Amerykanie przeprowadzą krajowe eliminacje do cyklu Grand Prix. Stawką sobotnich zawodów będą trzy miejsca w rundach kwalifikacyjnych, które w maju 2024 roku odbędą się w Europie.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański

- To naprawdę najsilniejsza obsada, jaka może być - powiedział promotor Steve Evans w rozmowie z britishspeedway.co.uk. - Trudno wskazać faworyta, bo każdy wyścig będzie jak finał. Luke Becker słusznie jest wymieniany jako kandydat do zwycięstwa, ale Max Ruml wygrał w tym roku mistrzostwa kraju i będzie chciał zgarnąć kolejny tytuł - dodał.

Beckera już w pierwszej serii czeka trudne zadanie - zmierzy się tam z Brokiem Nicolem. Oprócz nich i Maxa Rumla, wysoko oceniane są szanse chociażby Dillona Rumla, Gino Manzaresa czy Billy'ego Janniro. Ten ostatni nie jest co prawda zainteresowany startami w Europie, ale cechuje go chęć zwycięstwa.

Początek zawodów w Bakersfield zaplanowano na godz. 22:00 czasu polskiego. Dostępna będzie transmisja w systemie pay-per-view. Zmagania rozpoczną się od kwalifikacji, które wyłonią ostatniego, szesnastego uczestnika zmagań. Szansę na dostanie się do turnieju głównego będzie miał Wilbur Hancock czy 64-letni Eddie Castro. Po raz pierwszy w USA zawody odbędą się z zamontowanymi dmuchanymi bandami.

Lista startowa: 1. Slater Lightcap 2. Chris Kerr 3. Alex Martin 4. Max Ruml 5. Billy Janniro 6. Sebastian Palmese 7. Austin Novratil 8. Russell Green 9. Aaron Fox 10. Louie Mersaroli 11. Luke Becker 12. Broc Nicol 13. Dillon Ruml 14. Timmy Dion 15. Gino Manzares 16. zwycięzca kwalifikacji

Uczestnicy kwalifikacji: Justin Almon Greg Moore Jordan Vanderham Michael Wells Wilbur Hancock Eddie Castro

Czytaj także:Przelewy na 242 mln zł w trzy lata. Teraz drżą, co zrobi TVPByły uczestnik cyklu GP zebrał się na wyznanie. Zdiagnozowano u niego chorobę dwubiegunową

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Luke Becker zwycięży w Bakersfield?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
Kacper,U.L
2.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Emocje gwarantowane.  
avatar
Don Ezop Fan
2.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Don Bartolo Czekanski trzyma kciuki za Hancocka Jr. Jest w stalym kontakcie z Gregiem i Bruce Penhallem;)