Żużel. Rozpoczęli już treningi. Jakie plany ma Enea Falubaz Zielona Góra?

Zawodnicy posiadający licencję w klasie 250cc oraz 500cc rozpoczęli już przygotowania do sezonu, ćwicząc w grupie. Pozostali odbywają zajęcia indywidualne. Cała drużyna za to zimą odbędzie zgrupowanie sportowo-integracyjne.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Michał Curzytek WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Michał Curzytek
Enea Falubaz był całkowitym dominatorem pierwszoligowych rozgrywek w sezonie 2023 i z kompletem zwycięstw pewnie wygrał zmagania, tym samym awansując do PGE Ekstraligi. W trakcie okienka transferowego w Zielonej Górze pojawiło się kilka nowych twarzy.

Do beniaminka najlepszej żużlowej ligi świata dołączyli Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki, Krzysztof Sadurski, Oskar Hurysz oraz Mateusz Łopuski. Jan Kvech z kolei powrócił z wypożyczenia. W zespole za to zostali Rasmus Jensen, Przemysław Pawlicki, Michał Curzytek, Kacper Rychliński i Maksymilian Kręcisz.

To właśnie część młodzieżowców klubu z województwa lubuskiego oraz zawodnicy posiadają licencję na motocykle o pojemności 250cc, rozpoczęli już pierwsze wspólne ćwiczenia. W zeszłym tygodniu odbył się trening ogólnorozwojowy. Plan zakłada trzy spotkania w tygodniu. Oprócz tego ma znaleźć się również miejsce na zajęcia w terenie, na sali gimnastycznej oraz basenie.

ZOBACZ WIDEO: Trudniejszy proces licencyjny. Czy kluby mogą zostać wyrzucone z ligi?

- Treningi akrobatyczne to sprawdzona rzecz, która od kilku sezonów zdaje egzamin. Nasi młodzi zawodnicy pod okiem trenerów Radosława Walczaka i Jakuba Rogozińskiego będą pracować do marca, czyli do momentu wyjazdu na tor żużlowy - powiedział Piotr Protasiewicz w rozmowie z zuzel.falubaz.com.

Pozostali jednakże nie odpoczywają i również zaczęli przygotowywać się do przyszłorocznych zmagań. Robią to jednak indywidualnie w swoich miejscach zamieszkania. Dyrektor sportowy Enea Falubazu uspokoił, że jest w stałym kontakcie z wszystkim żużlowcami. Aczkolwiek nie martwi się o ich gotowość na wiosnę, ponieważ są to zawodowcy, którzy wiedzą, co mają robić.

To nie są jedyne plany zielonogórskiego klubu na okres przerwy pomiędzy sezonami. W styczniu juniorzy pojadą razem z akrobatami na zgrupowanie sportowe. Natomiast na przełomie lutego i marca już cała drużyna wspólnie uda się na kilkudniowe zgrupowanie sportowo-integracyjne.

Czytaj także:
400 tys. zł i 75 tys. euro. Były mistrz Polski ujawnił swój majątek
Podjęto decyzję ws. Rosjan! Bracia Łagutowie i Sajfutdinow nie będą zadowoleni

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Falubaz utrzyma się w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×