400 tys. zł i 75 tys. euro. Były mistrz Polski ujawnił swój majątek

Wszyscy posłowie zasiadający w sejmie RP muszą złożyć oświadczenia majątkowe. Robert Wardzała, były żużlowiec, może pochwalić się nieruchomością, a także kilkoma pojazdami.

DP
Robert Wardzała WP SportoweFakty / Tobasz Madejski / Na zdjęciu: Robert Wardzała
Robert Wardzała to były żużlowiec, w przeszłości związany głównie z Unią Tarnów, a pod koniec kariery również z Polonią Bydgoszcz. Dwa razy był drużynowym mistrzem Polski (2004, 2005), a raz wicemistrzem (1994). W Drużynowym Pucharze Polski w 1995 roku wywalczył srebrny medal.

Później postanowił spróbować swoich sił w polityce. Najpierw działał w radzie miasta w Tarnowie, a w 2008 roku próbował dostać się do sejmu, a następnie do Parlamentu Europejskiego - bezskutecznie.

W końcu w 2011 roku z listy Platformy Obywatelskiej trafił do sejmu, zdobywając nieco ponad 10 tysięcy głosów. Zasiadał tam do 2015 roku i nie uzyskał reelekcji. Dopiero w tegorocznych wyborach ponownie udało mu się zdobyć mandat posła, zdobywając tym razem nieco mniej niż 10 tysięcy głosów.

ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?

Jak każdy poseł musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że posiada dom o powierzchni 235 metrów kwadratowych o wartości 400 tysięcy złotych, a także dwa samochody (BMW 530DX i Mercedesa SL 550), ponadto dysponuje trzema motocyklami żużlowymi złożonymi z części różnych marek.

Ponadto wiadomo też, że ma oszczędności w wysokości 400 tysięcy złotych oraz 75 tysięcy euro. W przypadku nieruchomości oraz działki, na której znajduje się dom, należy on również do jego małżonki.

Czytaj też:
Była północ. Nie uwierzysz, co robił Artur Szpilka
Oto wykształcenie Piotra Żyły. Zajęło mu to długie lata

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×