Żużel. Zaskakujący transfer z udziałem Jasona Doyle'a

Jason Doyle w przyszłym sezonie na brak startów narzekać nie będzie. Zawodnik będzie rywalizował w cyklu Grand Prix, a ponadto podpisał kontrakty na występy w trzech ligach. Tuż przed świętami związał się z zespołem z duńskiej SpeedwayLigaen.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Jason Doyle WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jason Doyle
Jason Doyle w ostatnich tygodniach parafował kontrakty w dwóch najważniejszych dla siebie ligach - w PGE Ekstralidze będzie reprezentował ZOOleszcz GKM Grudziądz, z kolei w brytyjskiej Premiership przedłużył umowę z Ipswich Witches.

Australijczyk zdecydował się na występy w kolejnej lidze. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia związał się z Region Varde Elitesport, czyli klubem występującym w lidze duńskiej.

- Uważam, że fani nie mają wątpliwości, że dokonaliśmy fajnego transferu, który możemy nazwać prezentem świątecznym dla tych, którzy nam kibicują - powiedział Morten Svendsen, menadżer zespołu w rozmowie z klubowymi mediami.

ZOBACZ WIDEO: Mistrz Polski "dostaje po pysku"?! Mocne słowa prezesa

Doyle będzie jedną z największych gwiazd SpeedwayLigaen i z pewnością motorem napędowym zespołu z Outrup, którego zawodnikami są również m.in. Jakub Miśkowiak i Kacper Woryna. - Jego zwycięska mentalność jest klasą samą w sobie. On jest typem zawodnika, którego nie zadowala druga pozycja, bo chce po prostu wygrywać. Jestem pewien, że będzie naszym liderem zarówno na torze, jak i w parku maszyn - dodał Svendsen.

Kadra Region Varde Elitesport przynajmniej na razie została zamknięta. Oprócz wspomnianych zawodników, w zespole znaleźli się również: Tim Soerensen, Nicolai Klindt, Nicolai Heiselberg, Adam Ellis i Nicolas Covatti. Działacze nie wykluczają jednak, że jeśli trafi się możliwość zakontraktowania jeszcze jakiegoś mocnego zawodnika, to zostaną podjęte stosowne ruchy.

Czytaj także:
1. Zawodnik Platinum Motoru został na lodzie
2. Lebiediew znalazł Cellfast Wilkom nowego zawodnika

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Jason Doyle będzie najlepszym zawodnikiem ligi duńskiej w 2024 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×