"Wydarzenie roku". Jubileuszowa wystawa w Świętochłowicach

W dniach 8-11 marca w Świętochłowicach odbędzie się wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego. Śląsk zapowiada ją "wydarzeniem roku". Miejscem wystawy będzie zabytkowa hala dawnej walcowni Huty Silesia.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Mikołaj Czapla WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikołaj Czapla
Wystawa pokazująca 100-letnią historię żużla odwiedziła już kilka polskich miast. Świętochłowice będą kolejnym, w którym kibice zobaczą pamiątki i fotografie związane z bogatą przeszłością czarnego sportu. I to nie tylko w Polsce.

W dniach 8-11 marca Świętochłowice będą gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Ekspozycja zagości w zabytkowej hali dawnej walcowni Huty Silesia przy ul. Chorzowskiej 117 w Świętochłowicach - Lipinach.

"Nasze miasto bez wątpienia żyje żużlem. Pokazały to ubiegłoroczne wydarzenia na Skałce, które tłumnie zebrały mieszkańców, by po latach przywitać zawodników na świętochłowickim odmienionym owalu. Dlatego mam przyjemność zaprosić was na Wystawę z okazji 100-lecia sportu żużlowego, która musiała przyjechać także do Świętochłowic - ważnego punktu na mapie speedway'a" - napisał na Facebooku prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Kibiców na wystawę zaprasza także Śląsk Świętochłowice. "Zapraszamy w imieniu organizatorów na wydarzenie roku w Świętochłowicach" - dodano.

Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle – najstarszy z 1934 roku – oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie.

Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory i ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu. Wystawa zostanie wzbogacona o elementy lokalnej historii żużlowej i wspomnienia na temat świętochłowickich zawodników.

Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać wystawę w dniach 8-11 marca. W poniedziałek i piątek wystawa otwarta będzie w godzinach 9:00-18:00, a w sobotę i niedzielę będzie można ją zwiedzać od 10:00 do 19:00. Bilety do nabycia w kasach obiektu.

Ceny biletów:
12 zł - grupowy szkolny (minimum 25 osób) - zwiedzanie dla grup po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu 32 349 18 17
15 zł - ulgowy (dzieci od 7 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny)
25 zł - normalny
60 zł - rodzinny (do 4 osób)
Wejście darmowe dla dzieci do lat 6

Czytaj także:
Milionowe straty polskich klubów. "Czekam, aż prezesi się wykrwawią"
Pierwszy motocykl wybłagał u mamy. Grał w reklamach z legendami żużla

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×