Żużel. Czy jest tu kandydat do spadku? Ten mecz może dać odpowiedź na to pytanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Nicki Pedersen
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Nicki Pedersen
zdjęcie autora artykułu

Po latach oczekiwań kibice w Rzeszowie w końcu zobaczą Texom Stal na drugim poziomie rozgrywkowym. W sobotę, w meczu w ramach 1. kolejki, beniaminek ze stolicy Podkarpacia podejmie H.Skrzydlewska Orła Łódź.

Choć Metalkas 2. Ekstraliga dopiero startuje, to już w ten weekend możemy uzyskać kilka odpowiedzi na ważne pytania: jak będzie przebiegać walka o utrzymanie? I czy aby na pewno obie drużyny muszą być w nią uwikłane.

Texom Stal Rzeszów zaczyna podnosić się z dna, czego znakiem było wygranie 2. Ligi Żużlowej w zeszłym sezonie. By zwiększyć swoje szanse na utrzymanie w 2. Ekstralidze, postanowiono m.in. zakontraktować zawodników z PGE Ekstraligi - Mateusza Świdnickiego oraz Nickiego Pedersena, a więc żużlowca z bardzo głośnym nazwiskiem, który wciąż potrafi jeździć na najwyższym poziomie.

Pedersen wraca do Rzeszowa po latach przerwy. W przeszłości spędził w tej drużynie trzy bardzo udane sezony, zawsze będąc gwiazdą Ekstraligi. Co ciekawe, trzykrotny indywidualny mistrz świata po raz ostatni ścigał się na zapleczu... w 2003 roku, kiedy wygrał rozgrywki z RKM-em Rybnik. Kiedy to miało miejsce, przykładowo Wiktora Rafalskiego jeszcze w ogóle nie było na świecie.

ZOBACZ WIDEO: Brutalna opinia o finale Złotego Kasku. Co się stało w Opolu?

Oprócz wyżej wspomnianych w drużynie pozostali mający coś do udowodnienia architekci awansu - Marcin Nowak, Krystian PieszczekJacob Thorssell oraz Peter Kildemand, dla którego zabrakło miejsca w składzie na pierwszy mecz. Wsparciem dla nich mają być sprowadzeni z zewnątrz juniorzy - Wiktor Rafalski i Jakub Poczta, którzy nie zmieścili się w składach swoich macierzystych drużyn, a także wychowankowie, na czele z Bartoszem Curzytkiem.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź postawiono na rewolucję kadrową, bowiem ze składu, który zajął słabe siódme miejsce rok temu ostał się tylko... junior, Aleksander Grygolec. Do Orła przyszli przerastający 2. Ligę od paru lat Oskar Polis, powracający z Zielonej Góry po roku nieobecności Luke Becker, poszukujący odbudowania Oliver Berntzon, utalentowany Duńczyk Benjamin Basso, nieprzewidywalny Daniel Kaczmarek oraz ściągnięty z Gorzowa Mateusz Bartkowiak.

Obie drużyny mają ambitne plany i celują w awans do play-offów, niemniej Metalkas 2. Ekstraliga na "papierze" jest tak wyrównana, że zdaniem wielu ekspertów, poza walką o pierwszą szóstkę, obie drużyny będą musiały także uważać, żeby nie zająć ostatniego miejsca i spaść do Krajowej Ligi Żużlowej.

Ze względu na potencjalną wagę tego meczu, żadna ze stron nie może sobie pozwolić na słabszą postawę w tę sobotę, a to zwiastun emocjonującego pojedynku.

Awizowane składy: Texom Stal Rzeszów  9. Marcin Nowak 10. Jacob Thorssell  11. Mateusz Świdnicki  12. Nicki Pedersen    13. Krystian Pieszczek 14. Wiktor Rafalski 15. Bartosz Curzytek

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 1. Oskar Polis 2. Benjamin Basso 3. Olivier Berntzon 4. Daniel Kaczmarek 5. Luke Becker  6. Mateusz Bartkowiak 7. Aleksander Grygolec

Początek meczu: 19:00 Sędzia: Rafał Kobak Komisarz toru: Michał Wojaczek

Zobacz także:Wielki sukces polskiego klubu. Jako jedyni będą mieć wsparcie państwowej spółki?! - Żużel. Woffinden ostro o ekstraligowych torach: Dzisiaj ścigać się mogą na nich dzieci

Źródło artykułu: WP SportoweFakty