Most już ma, zbudują mu pomnik? Kołodziej bohaterem Leszna

Zdjęcie okładkowe artykułu: Mateusz Jaśkowiak / Janusz Kołodziej na prowadzeniu
Mateusz Jaśkowiak / Janusz Kołodziej na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Janusz Kołodziej z powodu urazu mostka mógł opuścić inaugurację PGE Ekstraligi. Zawodnik Fogo Unii Leszno wykurował się na czas i kibice "Byków" mogą powiedzieć "na szczęście". Doświadczony żużlowiec buduje swoją legendę w Wielkopolsce.

Janusz Kołodziej przed kamerami Eleven Sports w piątek żartował, że praca z fizjoterapeutą pozwoliła mu zbudować "most". To nawiązanie do problemów zdrowotnych z mostkiem, jakich doświadczony żużlowiec Fogo Unii Leszno dorobił się tuż przed inauguracją PGE Ekstraligi. W starciu z Tauron Włókniarzem Częstochowa nie dało się jednak zauważyć, że 39-latek odpoczywał od żużla, a jego występ niemal do samego końca stał pod znakiem zapytania.

Kołodziej zapisał przy swoim nazwisku 13 punktów i był ojcem sukcesu, bo za takowy należy uznać pokonanie faworyzowanej ekipy z Częstochowy. Jedynym żużlowcem, który na stadionie im. Alfreda Smoczyka znalazł patent na pokonanie wychowanka tarnowskiej Unii był Leon Madsen.

Ostatecznie "Byki" wygrały tylko różnicą czterech "oczek", choć w połowie zawodów miały nad rywalem nawet dziesięciopunktową przewagę. Końcowy wynik jest najlepszym dowodem na to, że bez Kołodzieja zwycięstwo na inaugurację byłoby niemożliwe. Biorąc pod uwagę skład Fogo Unii, która w tym roku musi szukać punktów przede wszystkim na własnym torze, ewentualna porażka byłaby poważnym ciosem w plany działaczy.

ZOBACZ WIDEO: "On się pięknie uśmiechnie". Stanowcza opinia o Gregu Hancocku i jego przydatności

Kołodziej dorobił się już "mostu", a teraz swoją postawą może pracować na pomnik w Lesznie. Chociaż wywodzi się z odległego Tarnowa, to sporą część kariery spędził właśnie w klubie z Wielkopolski. O jego pozycji w drużynie może świadczyć to, że niektórzy nawet nazywają go klubowym toromistrzem. On sam niechętnie odpowiada na pytania o przygotowanie nawierzchni, ale też trzeba przyznać obiektywnie, że ta w piątek pasowała gospodarzom.

Na dziś Fogo Unia nie funkcjonuje bez Kołodzieja, który w 100 proc. wywiązuje się z obowiązków lidera, kapitana i motywatora. Gdy trzeba, to najpewniej wsiądzie na ciągnik i przygotuje tor do treningów. Człowiek-orkiestra.

Zbliżając się do 40. urodzin, Kołodziej najpewniej już nigdy nie zawojuje światowych torów w cyklu Speedway Grand Prix. Niektórzy wytykają mu też, że ściga się wyłącznie w Polsce. Z drugiej strony, skoro nie czuje potrzeby rozbijania się busem po Europie kilka dni w tygodniu, to czy powinniśmy go za to krytykować? Znalazł swoje miejsce na ziemi i jest tam szczęśliwy. To najważniejsze.

Najpewniej talent predysponował Kołodzieja do osiągnięcia większych sukcesów na żużlowych torach. Ten zdaje się o tym raczej nie myśleć i po prostu stara cieszyć się speedwayem. Natomiast kibicom Fogo Unii pozostaje trzymać kciuki za to, aby tej radości szukał jak najdłużej w Lesznie. Na ten moment trudno wyobrazić sobie ekipę "Byków" bez niego.

Czytaj także:Demski wytłumaczył zamieszanie z wykluczeniem PawlickiegoBardzo mocne otwarcie sezonu tuzów PGE Ekstraligi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Fogo Unia Leszno awansuje do fazy play-off w tym sezonie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (10)
avatar
Zamknięta w klatce pożądania
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Leszno to taka biedniejsza wersja Lublina. Z obory na stadion, ze stadionu do obory. I tak mija dzień za dniem bez pomysłu na życie :) A wszyscy krzyczą, że na zachodzie jest lepiej. Jak widać Czytaj całość
avatar
Żużel Sport
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
@Stary Poznaniak: a gdzie w Lublinie azjaci gupku  
avatar
Żużel Sport
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
9
Odpowiedz
@Kacper//U.L: podobno małorolni z Leszna, co dostali po 2 ha na piaszczystych glebach PGR gdy ich sprowadzono z syberii dzis postawia swojemu wychowankowi Januszowi Kołodziejowi pomnik ... tylk Czytaj całość
avatar
Kacper//U.L
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
5
1
Odpowiedz
W Lesznie zbudujemy pomnik Kołodziejowi a w Tarnowie pomnik zbudują Kenkokowi który jest tam uznawany za wzór profesjonalizmu.Proste.  
avatar
mały w
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Na miejsce Kołodzieja, po pieniądze w żużlu chce sięgać niejaki Kuczera ale zakwasy...?  Ględzenie o niczym?  W Lesznie Aleja Gwiazd Sportu Żużlowego wystarczy!  Mosty i pomosty?... Bo wodę lejesz?