Żużel. Nowość w Zielonej Górze. Już niedługo może się okazać niezbędna

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Plandeka rozłożona na torze w Zielonej Górze
Facebook / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Plandeka rozłożona na torze w Zielonej Górze
zdjęcie autora artykułu

W piątek NovyHotel Falubaz Zielona Góra po raz pierwszy na swoim torze rozłożył plandekę, która jest jednym z wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi. Mimo że obecnie nie znajduje się ona na owalu, to najpewniej niedługo będzie musiała tam wrócić.

Falubaz Zielona Góra w zeszłym roku pewnie zwyciężył w 1. Lidze Żużlowej i awansował do PGE Ekstraligi. To oczywiście oznaczało dostosowanie się do wielu wymogów regulaminowych. Z tego właśnie powodu doszło, chociażby do wybudowania nowego parku maszyn.

Kolejną nowością jest plandeka, do której posiadania wszystkie kluby najlepszej żużlowej ligi świata są zobowiązane.

Pierwsze testy odbyły się w piątek. Wówczas została ona rozłożona na torze, aby sprawdzić jej jakość wyprodukowania oraz przetestować sam montaż.

Obecnie plandeka nie znajduje się na owalu, ale niestety prawdopodobne, że już niedługo będzie musiała tam wrócić. Wszystko z powodu prognoz pogody, które wskazują opady deszczu w Zielonej Górze przez praktycznie cały tydzień. Przypomnijmy, że Falubaz w niedzielę (21 kwietnia - dop.red) podejmie na swoim obiekcie ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Zielonogórzanie zainaugurowali sezon 2024 we Wrocławiu. Tam przegrali z Betard Spartą Wrocław 41:47.

ZOBACZ WIDEO: Nie chciał zostać prezesem. Czy Piotr Protasiewicz boi się odpowiedzialności?

Czytaj także: Żużel. Piotr Baron skomentował występ Pawła Przedpełskiego. "Nie te jednostki" Żużel. Wszystko jasne. Leszek Demski wytłumaczył zamieszanie z wykluczeniem Pawlickiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
Atito44
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
ile kosztuje taka plandeka ?  
avatar
Rache
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Po wielu latach gdy "zaskakujace opady deszczu" w Zielonej Gorze przekladaly kolejne mecze,zaswiecilo tam sloneczko.Brawo.Ale tradycji z przekladaniem terminu meczy nie bedzie szkoda? Czytaj całość