Żużlowy wtorek. Młodzieżowa inauguracja w Ostrowie. W Vojens o przepustki do SEC i SGP

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski /  Na zdjęciu: Damian Ratajczak
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Damian Ratajczak
zdjęcie autora artykułu

We wtorek znów zawarczą motocykle żużlowe. W Polsce młodzież powalczy w 1. rundzie Zaplecza Kadry Juniorów w Ostrowie Wielkopolskim, z kolei w Danii wyłonieni zostaną uczestnicy eliminacji SGP i SEC.

W tym artykule dowiesz się o:

Zaplecze Kadry Juniorów - Ostrów Wielkopolski, godz. 16:30

Ubiegłoroczna rywalizacja pod okiem Rafała Dobruckiego padła łupem Antoniego Mencela. Leszczynianin wywalczył aż 150 punktów i o 38 oczek wyprzedził Kacpra Łobodzińskiego. Obaj jako jedyni wystartowali we wszystkich trzynastu rundach. Podium uzupełnił Jakub Krawczyk. I cała trójka pojawi się we wtorek w Ostrowie Wielkopolskim, a wychowanek Arged Malesy, który w tym roku reprezentuje barwy Betard Sparty Wrocław jest z pewnością jednym z faworytów.

Krawczykowi nie będzie jednak łatwo o zwycięstwo. O pierwsze punkty rywalizować będą również m.in. Sebastian Szostak, Damian Ratajczak czy Oskar Paluch. Dla każdego juniora będzie to jednak na pewno wartościowy sprawdzian przed kolejnymi meczami ligowymi. Tym bardziej że nadmiar startów na razie narzekać oni nie mogą.

Duńskie eliminacje do SGP i SEC - Vojens, godz. 19:00

Cztery miejsca premiowane awansem do międzynarodowych eliminacji do mistrzostw świata i Europy, a chętnych szesnastu. W tym gronie nie ma tych, którzy są już stałymi uczestnikami obu tych cykli czyli Leona Madsena oraz Mikkela Michelsena. Z walki zrezygnował również Nicki Pedersen, a zdrowie nie pozwoliło Patrickowi Hansenowi, by podjąć rękawicę.

Na pewno głównym faworytem turnieju będzie Anders Thomsen, który nie ukrywa, że drzemie w nim ogromna chęć powrotu do Grand Prix i chce to uczynić już w przyszłym roku. O atucie własnego toru będą mogli mówić Mads Hansen i Jesper Knudsen. Dla zawodników będzie to okazja do sprawdzenia sprzętu przed środową kolejką ligową.

1. runda czeskiej Extraligi - Praga, godz. 18

We wtorek zainaugurowana zostanie również rywalizacja o Drużynowe Mistrzostwo Czech. Na starcie nie zabraknie gwiazd światowego formatu, które w tym roku zdecydowały się związać z klubami zza naszej południowej granicy. Gospodarze z Janem Kvechem na czele, działacze AK Slany ściągnęli duet Polaków - Oskara Polisa i awaryjnie w miejsce Jakuba Jamroga (choroba) - Grzegorza Walaska. Słowaków z Zarnovicy oprócz Martina Vaculika wspomoże również Artiom Łaguta. Stawkę uzupełniają pardubiczanie z Andrzejem Lebiedewem w roli lidera.

Czytaj także: 1. Dołomisiewicz wrócił do żużla. Związał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi 2. Nowa klasa pojemnościowa stała się faktem

ZOBACZ WIDEO: Brutalna opinia o finale Złotego Kasku. Co się stało w Opolu?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty