Żużel. Arged Malesie zabrakło lidera. Efektowny występ juniora gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek /  Na zdjęciu: Olivier Buszkiewicz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Olivier Buszkiewicz
zdjęcie autora artykułu

Abramczyk Polonia Bydgoszcz górą w hicie 1. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. Zespół Tomasza Bajerskiego pokonał Arged Malesę Ostrów 51:38. Gospodarze pojechali znacznie również niż ich przeciwnicy, którym zabrakło wyraźnego lidera.

Noty dla zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Andreas Lyager 5-. Duńczykowi nie wyszedł tylko jeden wyścig, choć podkreślić należy, że do ostatnich metrów starał się gonić Frederika Jakobsena. Był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu i stworzył silny duet z Kaiem Huckenbeckiem.

Kai Huckenbeck 5-. W ogóle nie było po nim widać skutków upadku w czwartkowym sparingu. Z Niemcem na torze Abramczyk Polonia przegrała tylko jeden wyścig, w pozostałych okazała się górą.

Mateusz Szczepaniak 4. Jego występ nie należał do piorunujących, ale pochodzący spod Ostrowa Wielkopolskiego zawodnik dokładał w każdym wyścigu cenne punkty.

ZOBACZ WIDEO: Tai Woffinden przez ponad 10 lat nie odzyskał pełnej sprawności. Teraz to się udało

Tim Soerensen 2-. W całym spotkaniu zdołał pokonać tylko jednego zawodnika gości - Sebastiana Szostaka. Po występie Duńczyka z pewnością spodziewano się więcej, z drugiej strony jednak był to jego ligowy debiut w barwach Abramczyk Polonii.

Krzysztof Buczkowski 4. W swoim pierwszym starcie nieco przeszarżował w walce o pierwszą pozycję, co doprowadziło do wypadku i kontuzji Gleba Czugunowa. Wygrał dwa kolejne biegi, ale ostatecznie przegrał z bólem i wycofał się z dalszego ścigania.

Olivier Buszkiewicz 4. W poprzednim sezonie był nieco w cieniu Wiktora Przyjemskiego. Teraz to on stanowi o sile formacji młodzieżowej. Zaimponował walecznością na dystansie i pokazał, że może być cennym punktem swojego zespołu.

Franciszek Karczewski 3. Nie pojechał tak efektownie jak Buszkiewicz, ale w każdym biegu miał za swoimi plecami któregoś z rywali. Potrafił obronić się przed atakami Chrisa Holdera.

Bartosz Nowak bez oceny. Nie otrzymał swojej szansy od trenera Tomasza Bajerskiego.

Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Chris Holder 4. Indywidualny mistrz świata z 2012 roku rozpoczął to spotkanie niemrawo - po dwóch seriach miał na swoim koncie dwa punkty i porażkę z juniorem rywali. Później się przebudził i jechał tak, jak od niego oczekiwano.

Frederik Jakobsen 3+. Był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej ekipie, ale gdy spojrzy się na listę rywali, których pokonał, tak efektownie już nie jest. Punkty zdobywał przede wszystkim na młodzieżowcach.

Tobiasz Musielak 2+. Wrócił do ligowego ścigania po kontuzji z ubiegłego sezonu. Na plus zapisać można mu tylko ostatni wyścig, w którym wywalczył biegowe zwycięstwo. W pozostałych jechał znacznie poniżej możliwości.

Wiktor Jasiński 2. Dwa razy przeszarżował, co poskutkowało upadkami i dwoma wykluczeniami. Podobnie jak Musielak, on również miał tylko jeden dobry wyścig w tym spotkaniu. Gdy pojedzie z chłodniejszą głową, stać go będzie na lepsze wyniki.

Gleb Czugunow bez oceny. W swoim pierwszym starcie zanotował upadek i doznał wybicia barku. Został następnie przetransportowany do szpitala.

Sebastian Szostak 2+. Był tego dnia bardzo zapracowany. W połowie meczu miał na swoim koncie już cztery starty. Nie udało mu się pokonać żadnego z seniorów rywali. Jego pojedynki z Olivierem Buszkiewiczem i Franciszkiem Karczewskim wypadły natomiast na remis.

Gracjan Szostak 1. Dla młodszego z braci był to ligowy debiut. Widać, że musi nabrać jeszcze doświadczenia, aby nawiązywać walkę z bardziej objeżdżonymi przeciwnikami.

Tobiasz Potasznik bez oceny. Nie pojawił się na torze.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy zgadzasz się z notami zawodników?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Radmar
18.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tor był fatalny nie do ścigania sporo upadków. Dziwię się ze w takiej sytuacji nie było komisarza toru. No ale to Bydgoszcz....