Żużel. W środę dwa ligowe spotkania w Danii. Wystąpi jeden Polak

Zdjęcie okładkowe artykułu: Jakub Malec / Na zdjęciu: Marcin Nowak w czerwonym kasku
Jakub Malec / Na zdjęciu: Marcin Nowak w czerwonym kasku
zdjęcie autora artykułu

Start SpeedwayLigaen miał miejsce przed tygodniem, choć pogoda przeszkadza wciąż drużynom uczestniczącym wystartować na dobre. W środowy wieczór odbyć mają się dwa z trzech planowanych meczów. Pojedzie w nich jeden Polak.

Inauguracje Drużynowych Mistrzostw Danii 2024 odbyła się tydzień temu. Holsted Tigers pokonało przekonująco na wyjeździe w Vojens ekipę Soenderjylland Elite Speedway (47:37). W drugą środę na torze mają pokazać się kolejne zespoły. W składach nie brakuje głośnych postaci.

Obrońcy mistrzostwa z Esbjergu podejmą Slangerup. Żadna z tych ekip nie zdecydowała się powołać na te zawody zawodników zagranicznych. Goście postawili na m.in. Mikkela MichelsenaAndreasa Lyagera czy Michaela Jepsena Jensena. Wśród gospodarzy może zabraknąć za to Nielsa Kristiana Iversena, który we wtorek w Vojens w krajowym finale eliminacji do imprez międzynarodowych uczestniczył w groźnej kraksie, po której znalazł się w szpitalu.

Zagranicznych jeźdźców nie zabraknie natomiast w Fjelsted, gdzie miejscowi zmierzą się z SES. Ich liderem ma być Andrzej Lebiediew, który ma za sobą udany występ w PGE Ekstralidze. Wśród gości znajdują się choćby Anders Thomsen czy Marcin Nowak. Ten drugi to jedyny Polak, jaki ma wystąpić w Danii w tym tygodniu.

Wstępnie na środę planowane były trzy mecze ligi duńskiej, ale już przed kilkoma dniami oficjalnie poinformowano, że ten pomiędzy Holsted Tigers a Region Varde Elitesport został przełożony. Dodajmy, że w tej rundzie pauzuje zespół GSK Liga (Grindsted).

Awizowane składy:

Team Fjelsted - Soenderjylland Elite Speedway, godz. 18:00, RELACJA LIVE -->

Fjelsted: 1. Andrzej Lebiediew, 2. Benjamin Basso, 3. Peter Kildemand, 4. Frederik Jakobsen, 5. Rasmus Pedersen

SES: 1. Mads Hansen, 2. Jesper Knudsen, 3. Anders Thomsen, 4. Marcin Nowak, 5. Keynan Rew

Esbjerg Vikings - Slangerup Speedway, godz. 18:30, RELACJA LIVE -->

Esbjerg: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Matias Nielsen, 3. Jonas Jeppesen, 4. Emil Breum, 5. Nicklas Aagaard

Slangerup: 1. Mikkel Michelsen, 2. Andreas Lyager, 3. Jonas Seifert-Salk, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. William Drejer

CZYTAJ WIĘCEJ: Stal pierwszym liderem tego rankingu. Błysk debiutanta ze Sparty Siódemka kolejki. Bardzo mocne otwarcie sezonu tuzów PGE Ekstraligi   ZOBACZ WIDEO: Tai Woffinden przez ponad 10 lat nie odzyskał pełnej sprawności

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w środę w Danii Marcin Nowak zdobędzie dwucyfrową liczbę punktów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)