Żużel. Stal pierwszym liderem tego rankingu. Błysk debiutanta ze Sparty

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: mecz Stal - KS Apator
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: mecz Stal - KS Apator
zdjęcie autora artykułu

Pierwszym liderem klasyfikacji obejmującej wyniki juniorów w PGE Ekstralidze została ebut.pl Stal Gorzów, która wyraźnie górowała w 1. rundzie nad KS Apatorem Toruń. Ponadto warto zwrócić uwagę na udany debiut Marcela Kowolika.

Trzy duety młodzieżowe potrafiły wygrać swoje wyścigi po 5:1 w inauguracyjnej kolejce PGE Ekstraligi. Zrobiły to te jeżdżące u siebie: Betard Sparta Wrocław, Fogo Unia Leszno i ebut.pl Stal Gorzów. Remisowo ułożyła się rywalizacja w gonitwie do lat 21 pomiędzy ZOOleszcz GKM-em Grudziądz a Orlen Oil Motorem Lublin.

Na kolejnym etapie meczu para gorzowska podwoiła swój dorobek i z 10 punktami oraz 3 bonusami wyraźnie zdystansowała KS Apatora Toruń. W efekcie Oskar Paluch i Jakub Stojanowski dali Stali prowadzenie w rankingu juniorów, który serwis WP SportoweFakty kolejny rok prezentuje po każdej ekstraligowej kolejce.

Dobre występy zaliczyli również juniorzy Unii, Motoru i Sparty, którzy budowali fundament pod sukces drużynowy. Nie ma więc przypadku w tym, że pierwsza czwórka poniżej widocznej tabeli równa się temu, że wszystkie te ekipy wygrały spotkania na początek PGE Ekstraligi. Z ekip przegranych na plus warto ocenić tylko występ młodych grudziądzan.

Indywidualnie pozytywnie wypadło kilku zawodników, choćby wspomniany Paluch czy Damian Ratajczak. Trzeba wspomnieć także o debiucie zaledwie 16-letniego Marcela Kowolika ze Sparty. Już w pierwszym wyścigu ligowym w życiu pokazał swoje możliwości, tocząc zwycięski pojedynek na dystansie z Krzysztofem Sadurskim.

Ranking juniorów PGE Ekstraligi:

M. Drużyna Najl. zawodnik Mecze Pkt+bon. Śr. mecz. Pokonani seniorzy
1.StalPaluch110+310,001
2.UniaRatajczak19+29,002
3.MotorPrzyjemski19+19,002
4-5.GKMMałkiewicz17+27,003
4-5.SpartaKrawczyk17+27,001
6.FalubazSadurski13+03,000
7.WłókniarzKupiec12+12,000
8.ApatorLewandowski12+02,000

ZOBACZ WIDEO: Tai Woffinden przez ponad 10 lat nie odzyskał pełnej sprawności

CZYTAJ WIĘCEJ: Miał być szlagier, był nokaut. Mocne wejście w sezon Stali Gorzów Komarnicki zachwycony meczem Stali. Padły słowa o finale PGE Ekstraligi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty