Żużel. Pech zawodnika Texom Stali Rzeszów. Kontuzja i przymusowy rozbrat z motocyklem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jesper Knudsen
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jesper Knudsen
zdjęcie autora artykułu

We wtorek w Vojens rozegrano duńskie eliminacje do SEC i SGP. Już w pierwszym biegu groźny upadek zaliczyli Niels Kristian Iversen i Jesper Knudsen. Tego drugiego czeka niestety przerwa w startach.

Już pierwsze informacje płynące z Danii nie były optymistyczne, co do stanu zdrowia Jespera Knudsena. Nieoficjalnie mówiło się, że żużlowiec miał doznać urazu kciuka, a informacja ta została potwierdzona w środę, kiedy ten przeszedł szczegółowe badania.

Oprócz tego nabawił się urazu lewej dłoni, co oznacza dla niego przymusową przerwę od ścigania. Ta ma potrwać od dwóch do nawet czterech tygodni.

Jesper Knudsen w tym sezonie walczy o skład Texom Stali z Mateuszem Świdnickim. Duńczyk na inaugurację Metalkas 2. Ekstraligi otrzymał trzy szanse i wykorzystał je na tyle, by dorzucić do dorobku drużyny 4 punkty z bonusem, a raz przywiózł do mety z Nickim Pedersenem podwójny triumf.

Duńskich eliminacji do SEC i SGP nie ukończył również Niels Kristian Iversen o którego stanie zdrowia piszemy TUTAJ. Zwycięzcą zawodów został Andreas Lyager (relacja TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Wzmocnili drużynę, ale ich budżet się nie zmienił. Taką mieli na to metodę

Czytaj także: 1. Dołomisiewicz wrócił do żużla. Związał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi 2. Nowa klasa pojemnościowa stała się faktem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty