Żużel. W Ostrowie jadą o pierwsze punkty. Problem Wybrzeża

W niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 14:00 Arged Malesa Ostrów podejmie Energa Wybrzeże Gdańsk. Obie drużyny przegrały swoje inauguracyjne mecze, a do tego nie było pewne czy będą mogły przystąpić do tego spotkania w optymalnych zestawieniach.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Tobiasz Musielak / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
Zespół gospodarzy prowadzony przez Mariusza Staszewskiego przegrał w Bydgoszczy z Abramczyk Polonią 38:51, z czego 22 punkty zdobyli dwaj obcokrajowcy. Już w pierwszym biegu po ataku Krzysztofa Buczkowskiego upadł Gleb Czugunow i jeszcze niedawno jego występ przeciwko Energa Wybrzeżu stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie żużlowiec przekazał, że wystąpi po raz pierwszy przed kibicami z Ostrowa Wielkopolskiego.

Energa Wybrzeże natomiast przegrało u siebie z Cellfast Wilkami Krosno. Już po dwóch biegach było 2:10 i chociaż seniorzy zespołu znad morza prezentowali się lepiej od seniorów rywali, gospodarze nie zdołali wywalczyć remisu, którego byli bliscy w momencie, gdy przez 3/4 pierwszego okrążenia 15. biegu prowadzili podwójnie. Ostatecznie musieli obejść się smakiem.

W tygodniu poprzedzającym mecz w Ostrowie Wielkopolskim, w finale krajowych eliminacji do Grand Prix i SEC upadł Niels Kristian Iversen. Doświadczony Duńczyk ostatecznie tylko się poobijał opuścił mecz w Wielkiej Brytanii i podobnie jak Czugunow, kibice zobaczą go w niedzielę na torze.

Iversen będzie mógł pojechać, jednak gdańszczanie mają problem z innej strony. Ze względu na przełożenie półfinału DME U23, Energa Wybrzeże nie może skorzystać z Toma Brennana, za którego nie można stosować zastępstwa zawodnika. Wobec tego jedyną opcją dla Eryka Jóźwiaka jest wstawienie za niego Bartosza Tyburskiego.

Faworytami meczu w Ostrowie Wielkopolskim są gospodarze, jednak gdańszczanie są nieobliczalni i jeśli coś dołożą juniorzy, mogą powalczyć o korzystny wynik, przynajmniej pozwalający na walkę o bonus w dwumeczu. Fani z Wielkopolski i z Pomorza czekają na pierwsze punkty w tym sezonie. Pogoda będzie daleka od optymalnej ze względu na temperaturę, jednak po sobotnich opadach, na niedzielę nie są prognozowane opady. Wobec tego miejmy nadzieję, że czeka nas ciekawe ściganie.

ZOBACZ WIDEO: Nie ma wątpliwości. Jego zdaniem to początek katastrofy żużla

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów:
9.
Chris Holder
10. Wiktor Jasiński
11. Tobiasz Musielak
12. Frederik Jakobsen
13. Gleb Czugunow
14. Sebastian Szostak
15. Gracjan Szostak

Energa Wybrzeże Gdańsk:

1. Niels Kristian Iversen
2. Mateusz Tonder
3. Nicolai Klindt
4. Tom Brennan
5. Krzysztof Kasprzak
6. Eryk Kamiński
7. Miłosz Wysocki

Początek spotkania:
21 kwietnia (niedziela), godz. 14:00
Sędzia: Tomasz Fiałkowski
Komisarz toru: Łukasz Izak
Komisarz techniczny: Krzysztof Orzeł

Czytaj także:
Kluby sportowe zaangażowały się w kampanię
Wiadomo, co z występem Czugunowa

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Ostrowie Wielkopolskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×