Żużel. Ważny mecz w Rzeszowie. Pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicki Pedersen
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicki Pedersen
zdjęcie autora artykułu

W sobotnie popołudnie, w Rzeszowie odbędzie się mecz pomiędzy Texom Stalą Rzeszów, a Energa Wybrzeżem Gdańsk. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, a wynik tego spotkania może rzutować na dalszą część sezonu.

Żużlowcy Texom Stali Rzeszów wyraźnie wygrali swój pierwszy mecz po awansie do Metalkas 2. Ekstraligi. Zespół prowadzony przez Pawła Piskorza wygrał z H.Skrzydlewska Orłem Łódź 54:36. Od tego czasu, chociaż rzeszowianie byli chwaleni za swoją postawę, punktów nie zdobyli. Szczególnie muszą żałować tego, że przegrali przed tygodniem w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety już w pierwszym biegu czwartkowego ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywanego w Gdańsku, Krystian Pieszczek sczepił się motocyklem z Adrianem Gałą i z pełnym impetem uderzył w bandę. Jak poinformowali rzeszowianie, wychowanek Wybrzeża przechodzi obecnie rehabilitację i fizjoterapeuta współpracujący z klubem ma przygotować go do jazdy w sobotę. Liderem Texom Stali w tym sezonie jest Jacob Thorssell, który przy okazji plasuje się na 8. miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi, o dwie lokaty przed Nickim Pedersenem, który wbrew oczekiwaniom nie dominuje na zapleczu PGE Ekstraligi i będzie chciał udowodnić, że wraca na właściwe tory. W ostatnim spotkaniu ligowym zabłysnął też Wiktor Rafalski i też może być mocnym punktem swojej drużyny. Wciąż na dobry mecz czeka natomiast Jesper Knudsen, który w tym sezonie ma mnóstwo pecha i w 12 biegach zdobył zaledwie 6 punktów i bonus. To spotkanie może pokazać czy Knudsen może solidnie punktować na tym poziomie. Energa Wybrzeże Gdańsk jedyny punkt ligowy zdobył w Poznaniu, co pokazało zawodnikom znad morza światełko w tunelu. Gdańszczanie przed dwoma tygodniami przegrali 21:27 w deszczowym meczu z Abramczyk Polonią i obecnie plasują się na 7. miejscu, tuż za Texom Stalą. Problemem tej drużyny wydaje się być brak pewnego lidera, który mógłby w każdym meczu notować solidne, dwucyfrowe zdobycze.

ZOBACZ WIDEO: Fizyka kwantowa i kosmos. Nietypowe pasje Martina Vaculika

Wciąż na bardzo dobry mecz czeka Krzysztof Kasprzak, który w czwartek awansował do IMP Challenge, a w lidze wygrał tylko 6 biegów na 17. W ostatnim spotkaniu zawiódł Niels Kristian Iversen, a mocno nierówno spisuje się Tom Brennan. W ostatnich dniach Energa Wybrzeże uzupełniło kadrę młodzieżowców i w lidze w tym zespole może już w sobotę zadebiutować awizowany Bartosz Głogowski, który jednak w ubiegłym sezonie nie był w lidze mocnym punktem zespołu z Piły i trudno oczekiwać od niego już teraz imponujących zdobyczy punktowych.

Awizowane składy: Texom Stal Rzeszów: 9. Marcin Nowak 10. Krystian Pieszczek 11. Jacob Thorssell 12. Jesper Knudsen 13. Nicki Pedersen 14. Konrad Mikłoś 15. Wiktor Rafalski Energa Wybrzeże Gdańsk: 1. Krzysztof Kasprzak 2. Niels Kristian Iversen 3. Tom Brennan 4. Mateusz Tonder 5. Nicolai Klindt 6. Miłosz Wysocki 7. Bartosz Głogowski Początek spotkania: 18 maja (sobota), godz. 16:30 Sędzia: Piotr Lis Komisarz toru: Przemysław Brucheiser

Czytaj także: Jest objawieniem ligi. W tym tkwi jego sekret Zatrzymano go za 1211 czynów przestępczych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty