Żużel. Poznaliśmy nowe terminy przełożonych rund DMPJ

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski /  Na zdjęciu: Piotr Świercz
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Piotr Świercz
zdjęcie autora artykułu

Pogoda w tym tygodniu nie była łaskawa dla organizatorów rund Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Przełożono pięć z nich, a tylko tę w Częstochowie udało się odjechać kolejnego dnia. Znamy już nowe terminy czterech turniejów.

W tym artykule dowiesz się o:

Przypomnijmy, że w środę 22 maja z powodu złych warunków atmosferycznych oraz bardzo niekorzystnych prognoz pogody odwołano zmagania w ramach 3. rundy DMPJ, które miały odbyć się w Poznaniu (grupa B) oraz Tarnowie (grupa C). Dzień później z kolei do skutku nie doszły turnieje zaplanowane w Rzeszowie (grupa C) oraz Gnieźnie (grupa E) w 4. rundzie zmagań.

Główna Komisja Sportu Żużlowego w swoich najnowszych komunikatach poinformowała o nowych datach wszystkich czterech przełożonych wydarzeń. Tym samym rywalizacja w ramach 3. rundy w grupach B i C odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca. Trzy dni później, w czwartek 6 czerwca powinny odbyć się z kolei zmagania w 4. rundach DMPJ, w grupach C i E. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że pogoda nie będzie stwarzała więcej problemów w najbliższym czasie i zaplanowane wydarzenia uda się zorganizować w wyznaczonych terminach.

W ubiegłym roku w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów triumfowała ekipa młodzieżowców z Krosna, która w finale pokonała zespoły z Grudziądza, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Zielonej Góry. Tradycyjnie po zdobyciu złotych medali, zwycięski ośrodek zorganizuje finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Najlepszego juniora w kraju poznamy 15 sierpnia.

Aktualizacja z 27 maja 2024: W kolejnym komunikacie GKSŻ poinformowała o zamianie gospodarzy w grupie C i tak 3. runda DMPJ w Tarnowie odbędzie się 6 czerwca o godzinie 17:00, a 4. runda w Rzeszowie zostanie rozegrana 3 czerwca o godzinie 17:45.

Kontrowersje po nominacjach Dobruckiego. Co decydowało o jego wyborach? Piorunująca druga część zawodów w wykonaniu ROW-u

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty