Żużel. Pogoda nadal stwarza spore problemy. Kolejne dwa mecze przełożone

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen
zdjęcie autora artykułu

Nieprzychylna pogoda sprawia problemy organizatorom imprez żużlowych nie tylko w Polsce. W poniedziałek odwołano spotkanie duńskiej Speedwaligaen w Grindsted, a wiemy już, że w środę nie odbędą się kolejne dwa pojedynki.

Z zaplanowanych na 29 maja trzech spotkań z powodu złych warunków w dniach poprzedzających ten dzień oraz przy bardzo niekorzystnych prognozach pogody, postanowiono odwołać dwa starcia. Wiemy już zatem, że do skutku nie dojdą mecze Esbjerg Vikings z GSK Liga oraz Holsted Tigers z Sønderjylland Elite Speedway (Vojens).

We wtorek te dwie pierwsze ekipy miały się spotkać na torze w Grindsted, lecz ten mecz również nie doszedł do skutku z tych samych powodów. Wspomniane trzy ośrodki leżą blisko siebie, dlatego taka sytuacja nie jest zaskoczeniem, jeśli w tym regionie występuje niekorzystna aura. Na środę nadal zaplanowany jest pojedynek Slangerup Speedway (obiekt położony niedaleko Kopenhagi) z Team Fjelsted i organizatorzy przygotowują się do jego rozegrania.

Tym samym rozgrywki ligi duńskiej cały czas są torpedowane przez pogodę. Przypomnijmy, że początek tego sezonu zaplanowany był w tym kraju wyjątkowo wcześnie, bo na 10 kwietnia. Niestety dla organizatorów miesiąc ten był bardzo chłodny oraz deszczowy i z pierwszych trzech rund w oryginalnych terminach udało się rozegrać tylko trzy ligowe pojedynki. Jak widać aura również w maju jest mocno niekorzystna w Kraju Hamleta i kolejne mecze muszą być przekładane.

Krzysztof Kasprzak wyjaśnił problem Wybrzeża od początku meczu. Warto pójść va banque? Żużel na świecie. Zawodnik Sparty z mistrzowskim tytułem. Podium nowego nabytku Falubazu

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty