Żużel. Fatalna seria drużyny Thomsena i Nowaka trwa. Przegrała w strugach deszczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Anders Thomsen
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Anders Thomsen

Trwa beznadziejna passa Soenderjylland Elite Speedway w lidze duńskiej. Drużyna z Vojens doznała w środowy wieczór siódmej porażki w tym sezonie. Tym razem przegrała na swoim terenie 23:31 z Team Fjelsted w meczu przerwanym z powodu opadów deszczu.

Jeśli z kimś zespół z Vojens miał poszukać pierwszych punktów w tegorocznej SpeedwayLigaen to w konfrontacji z ostatnim sklasyfikowanym w ubiegłym sezonie. Nic z tych rzeczy. W strugach deszczu SES uległo rywalowi z Fjelsted. Środowe spotkanie na Speedway Center przerwały intensywne opady deszczu po zakończeniu trzeciej serii, czyli dziewięciu biegach.

Zresztą sam mecz wystartował z około 40-minutowym opóźnieniem, ponieważ organizatorzy po wcześniejszych opadach musieli doprowadzić tor do stanu używalności. To im się udało, choć ciekawego ścigania nikt w Vojens nie uświadczył. Niemalże we wszystkich wyścigach wiało nudą i brakowało tzw. mijanek. O sukcesie decydował start i pierwszy łuk.

Nawet Andersowi Thomsenowi przytrafił się jeden słabszy bieg, choć akurat lider Soenderjylland starał się, jak mógł, żeby wyprowadzić drużynę na prowadzenie. Nie miał jednak wsparcia w kolegach, m.in. Marcinie Nowaku. Za to ekipa przyjezdnych prezentowała się niezwykle solidnie i wyrównanie, jeśli spojrzeć na punktację. Fjelsted było prawdziwym kolektywem, który zgarnął pełną pulę i wskoczył na pozycję lidera tabeli.

Wyniki (za: rs.dmusport.dk):

Soenderjylland Elite Speedway - 23 1. Anders Thomsen - 10 (3,3,0,3,1) 2. Mads Hansen - 4 (0,0,1,3) 3. Marcin Nowak - 2 (0,2,-) 4. Jesper Knudsen - 3 (0,3,0,0) 5. Mikkel Andersen - 4 (2,1,1)

Team Fjelsted - 31 1. Andrzej Lebiediew - 7+1 (1*,3,d,3) 2. Frederik Jakobsen - 5+1 (2,2,1*,0) 3. Benjamin Basso - 7+3 (1*,3,1*,2*) 4. Peter Kildemand - 7+1 (3,2*,2) 5. Sam Jensen - 5 (1,2,2)

Bieg po biegu: 1. (56,1) Thomsen, Jakobsen, Lebiediew, Hansen - 3:3 - (3:3) 2. (57,3) Kildemand, Andersen, Jensen, Knudsen - 2:4 - (5:7) 3. (57,0) Thomsen, Jakobsen, Basso, Nowak - 3:3 - (8:10) 4. (57,0) Lebiediew, Kildemand, Andersen, Hansen - 1:5 - (9:15) 5. (57,4) Knudsen, Jensen, Jakobsen, Thomsen - 3:3 - (12:18) 6. (57,2) Basso, Nowak, Hansen, Lebiediew (d/4) - 3:3 - (15:21) 7. (56,6) Thomsen, Kildemand, Basso, Knudsen - 3:3 - (18:24) 8. (57,6) Hansen, Jensen, Andersen, Jakobsen - 4:2 - (22:26) 9. (60,4) Lebiediew, Basso, Thomsen, Knudsen - 1:5 - (23:31)

Sędzia: Henrik Jensen NCD: 56,1 sek. - uzyskał Anders Thomsen (SES) w biegu 1. Wynik dwumeczu: 74:64 dla Fjelsted, które zdobyło bonus.