Żużel. Hampel potwierdził wielką formę, Janowski znów zaczął błyszczeć

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak
zdjęcie autora artykułu

NovyHotel Falubaz Zielona Góra dość nieoczekiwania wygrał z Betard Spartą Wrocław i jeszcze zgarnął bonus. Gospodarzy do tego triumfu poprowadził rewelacyjny Jarosław Hampel. Natomiast honor Betard Sparty ratował Maciej Janowski.

Noty zawodników NovyHotel Falubaz Zielona Góra:

Jarosław Hampel 5-. Po raz kolejny imponował swoją postawą. Był bardzo szybki na starcie oraz waleczny na trasie. To jednak żadne zaskoczenie, ponieważ jedynie potwierdził to co pokazuje przez cały sezon. Jedynie w ostatnim starcie zanotował wpadkę, ale wtedy wynik dwumeczu był już rozstrzygnięty.

Rasmus Jensen 4+. Punktowo to nie wygląda imponująco, ale to był dobry mecz Duńczyka. Widać było jego szybkość na dystansie. Nie potrafił tego do końca wykorzystać, ale to może być dobry prognostyk na kolejne spotkania w Zielonej Górze.

Przemysław Pawlicki 3. Nie było to wielce imponujące spotkanie w jego wykonaniu, bowiem z uznanych zawodników pokonał jedynie Woffindena. Jednak Brytyjczyk w obecnym sezonie też bardziej rozczarowuje niż zachwyca. Niemniej, docenić należy, że starszy z braci Pawlickich nie zanotował żadnej wpadki i bez większych problemów wygrywał z młodszymi żużlowcami.

Jan Kvech 3. W ostatnich spotkaniach widać nieco lepszą formę w jego wykonaniu. Wygrana nad liderem gości może imponować. Poza tym występem brakowało jakościowych startów.

Piotr Pawlicki 4. W całym meczu NovyHotel Falubaz przegrał dwa biegi i w obu jechał młodszy z braci Pawlickich. Przyzwoity mecz w jego wykonaniu, ale wyraźnie brakowało "kropki nad i". Niczym w niedzielę się nie wyróżniał i wudać to m.in. po wygraniu zaledwie jednego biegu. Z jednej strony od kandydata na lidera oczekuje się więcej, a z drugiej systematycznie dorzucał punkty do wyniku drużyny.

Oskar Hurysz 5. Takiego meczu w jego wykonaniu nikt się nie spodziewał. Najpierw bardzo pewnie wygrał bieg juniorski, ale najbardziej zaimponował w 8. biegu. Wówczas stanął na linii mety z uznanymi nazwiskami, którzy jeszcze niedawno stanowili o sile SGP, a i tak zdołał wygrać ten bieg. To był ważny moment dla gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę nad gośćmi.

Krzysztof Sadurski 3. Nie było to imponujące spotkanie w jego wykonaniu, ale z perspektywy fanów gospodarzy to zrobił wszystko co do niego należało. Pokonał rywali w biegu juniorskim, a następnie pokonał młodzieżowca gości w 12. biegu.

Eryk Farański NS

ZOBACZ WIDEO: Świetny w PGE Ekstralidze, słaby w Grand Prix. Madsen tłumaczy swoje wyniki

Noty zawodników Betard Sparta Wrocław:

Daniel Bewley 4. Bardzo dobrze wszedł w mecz i wydawało się, że będzie ciągnął wynik drużyny. W kolejnych startach jednak nieco sie pogubił i niejako wrócił do spotkania w ostatnim starcie. Ogólnie dobry mecz w jego wykonaniu, ale kibice gości mogli oczekiwać ciut więcej.

Tai Woffinden 3+. Z jednej strony najlepszy wyjazdowy mecz w jego wykonaniu w sezonie, a z drugiej nie był blisko wygranej w żadnym biegu. Widać, że jest bardzo daleko od najlepszej formy, ale jest pewne światełko w tunelu na przyszłość.

Bartłomiej Kowalski 1. Tak naprawdę to ciężko inaczej go ocenić. Ukończył zaledwie jeden bieg, w którym kompletnie się nie liczył w stawce. W drugim starcie zanotował upadek i już później nie pojawił się na torze.

Artiom Łaguta 3-. Zaskakująco słabe spoktanie w jego wykonaniu. Biorąc pod uwagę, że to czołowy zawodnik PGE Ekstraligi pod względem skuteczności, to w Zielonej Górze był wyraźnie bez formy. Nie wygrał żadnego biegu, zaliczył jedną poważną wpadkę i zanotował kuriozalny upadek. Te zawody w jego wykonaniu nie tak miały wyglądać.

Maciej Janowski 5. Zdecydowanie najlepszy zawodnik Betard Sparty Wrocław. Szybki na starcie i bardzo waleczny na trasie, na której zdobył kilka punktów. To na pewno wersja Janowskiego, którą chcą oglądać fajni ekipy z Wrocławia.

Jakub Krawczyk 1. Oczekiwania względem jego osoby są zdecydowanie większe. Natomiast jedynie raz pokonał młodzieżowca rywali, a tak to był daleko za rywalami na zielonogórskim owalu.

Kacper Andrzejewski 1. Nie pokonał żadnego z rywali i nawet nie był tego bliski.

Nikodem Mikołajczyk NS

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także: Groźne upadki zawodników Sparty Zobacz także: Ekspert zachwycony postawą Falubazu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty