KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Mateusz Szostek w Krośnie

Nowego młodzieżowca pozyskali działacze KSM Krosno. W przyszłym sezonie barwy drugoligowca reprezentował będzie Mateusz Szostek. 20-letni żużlowiec w minionych rozgrywkach był zawodnikiem pierwszoligowej Marmy-Hadykówki Rzeszów.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Szostek jako zawodnik rzeszowskiego klubu w 2006 roku zdał żużlową licencję i z "Żurawiem" na plastronie startował jak dotąd przez całą karierę. Rok 2010 będzie dla niego ostatnim w gronie juniorskim. Do jego największych sukcesów należy brązowy medal MDMP wywalczony w 2007 roku, oraz udział w finale Srebrnego Kasku w minionym sezonie, w którym był dziesiąty.

Zadowolenia z faktu pozyskania nowego zawodnika nie ukrywa działacz krośnieńskiego klubu odpowiedzialny za transfery, Wojciech Zych. - Muszę przyznać, że bardzo się cieszę z tego kontraktu. Po tym jak nasz klub postanowił opuścić Mateusz Kowalczyk rozpoczęliśmy poszukiwania nowego juniora, który mógłby zastąpić lukę po nim. Myślę, że Mateusz Szostek jest właśnie takim zawodnikiem i mam nadzieję, że będzie zdobywał ważne punkty dla naszego zespołu. Jest to już doświadczony młodzieżowiec, ma dobry sprzęt, zna nasz tor więc jestem dobrej myśli. W naszym składzie chętnie widział go także trener Kwieciński.

Czy to koniec transferów w klubie z Krosna przed świętami? - Ciężko powiedzieć. Rozmowy są cały czas prowadzone, część z nich jest bliska finalizacji, ale ciężko powiedzieć kiedy to nastąpi. Nie chciałbym obiecać kibicom czegoś, na co nie mam gwarancji, że się stanie - zakończył Zych.

Aktualna kadra KSM Krosno:

Seniorzy:
Josef Franc (Czechy)
Kenneth Hansen (Dania)
Krister Jacobsen (Dania)
Grzegorz Knapp
Mads Korneliussen (Dania)

Juniorzy:
Patrick Noergaard (Dania)
Paweł Machnik
Piotr Machnik
Mateusz Szostek

Trener:
Ireneusz Kwieciński

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (100)
Zobacz więcej komentarzy (79)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×